Basha: Nafta dhe energjia të jenë me çmime të arsyeshme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lideri i opozitës, Luzlim Basha ka vijuar takimet me bizneset në Durrës. Gjatë takimit sipërmarrësit janë shprehur se kostot për ta janë të larta.

Prioritet që çmimet e karburanteve, të jenë të paktën si rajonet . Gjaku i ekonomisë, nafta e energjia të jenë më çmime të arsyeshme, të paktën konkurruese me vendet e tjera”, tha Basha.

Basha reagoi me kritika ndaj qeverisë, ndërsa theksoi se vendi sipas tij prej 7 vitesh është në krizë ekonomie.

Kemi propozuar për këdo që është hequr nga puna, ti s’ke hequr njeri por të tjerët janë detyruar të heqin njerëz nga puna, t’u japim nga një 200 mijë lekë të vjetra në muaj me kushtin që t’i rimarrin në punë.

Për kreditë që je i detyruar të marrësh, në qoftë se merr kredi për të paguar punëtorët gjithçka për sa i përket interesit paguhet nga shteti, pra do t’i marrësh me 0 interes. Ju falënderoj shumë dhe masat që kemi parashikuar në programin tonë shpresoj që do të jenë konkrete, të prekshme e t’ju japë ndihmën që ju meritoni.

Mos t’ju lëmë vetëm, se e vështirë në këto kushte është të mbash një familje me katër veta, jo më një familje me 160 veta siç po mbani ju, për të cilën edhe njëherë ju shpreh respektin dhe admirimin tim, dhe ju siguroj që nesër do keni mbështetjen e shtetit”, u shpreh  ai./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Plagosi 2 kolegët dhe një qytetar, arrestohet oficeri i patrullës në Mamurras

Vihet në pranga autori i plagosjes së dy efektivëve të policisë një ditë më parë në Mamurras. Sipas ‘abcnews’,...

14 prill 1865/ Komploti, si u vra Presidenti Linkoln

Në 14 prill të vitit 1865, Presidenti amerikan Abraham Linkoln qëllohet me plumb në Teatrin Ford në Uashington, DC. Presidenti i 16-të i Shteteve...

Premtimet për investime të mëdha dhe monitorimi i pakët i tyre nga publiku

Nga Eduard Gjokutaj   Në fushatën e vitit 2009, vlera e premtimeve për infrastrukturën nga drejtuesi i PD-së llogaritet në 25 miliardë lekë/vit, ndërsa drejtuesi i...

Padia kolektive, një nismë që iu jep zë konsumatorëve

Nga Fatjona Mejdini   Të gjithë jemi përballur me kompani të fuqishme që ofrojnë shërbime telefonike, interneti, bankare dhe shpesh jemi ndjerë të pafuqishëm për të...

Problemet në Kosovë e fushatën në Shqipëri 

Nga Shkëlqim Hysenaj   Kanë kaluar disa javë prej se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po shpenzon një pjesë të kohës duke u marrë me zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV