Frrok Çupi: 85% e librave në Beograd janë për Kosovën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Frrok Çupi tregon një fakt shumë interesant në raportet Serbi-Kosovë. I ftuar në emisionin HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU, Çupi tha se 85 për qind e librave në një librari në mes të Beogradit janë libra për Kosovën që sigurisht jo pozitivë.

 

-“Kam qenë në Beograd dhe kam shkuar te libraria. Ajo që vura re atje ishte se 85% e librave ishin për Kosovën”, më tha para pak ditësh sociologu Gëzim Tushi.

-Po të cilit karakter?

-Histori, por në favorin e tyre. Kjo do të thotë se kombet punojnë për veten e tyre. Ne nuk punojmë për kombin tonë. Ne punojmë kundër kombit tonë. /Fjala.al/Ke.Ba

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV