Frrok Çupi: Shqipëria duhet të bashkohet me Kosovën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Frrok Çupi deklaron se e vetmja zgjidhje e kësaj situate është bashkimi i Shqipërisë me Kosovën. Në emisionin HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU, Çupi e hodhi këtë tezë pas procesit në Gjyqin e Hagës.

 

-Unë përsëri do doja të bëja propozimin e vërtetë, që nëse kjo histori zgjat dhe ka shumë gjasa që të zgjasë, Shqipëria duhet t’i thotë Bashkimit Evropian që kërkoj bashkimin me Kosovën, të paktën në pjesët themelore të shtetit. Mund të jenë ligji i përbashkët, kushtetuta e përbashkët, pasaporta e përbashkët. /Fjala.al/Ke.Ba

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV