Koalicion PS-PD pas 25 qershorit? Ja si përgjigjet kryeministri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Rama mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Real Story” në News 24 deklaroi se nuk ka asnjë mundësi që pas zgjedhjeve të bëjë koalicion me PD-në e Lulzim Bashës. Ai tha se PS do fitojë një mandat të tretë.

“PS merr mandatin e tretë për një arsye shumë të thjeshtë, nuk është për mua personalisht as qëllim në vetvete, por mandati i tretë i duhet Shqipërisë. S’mund të ketë një alternativë tjetër që e bën të mundur vazhdimin e punëve të nisura.

Nuk ka asnjë mundësi tjetër, çdo rrugë tjetër është eksperiment i rrezikshëm, provë e bërë sepse kush sot që nga Basha tek Meta e Monika tek Saliu, Nardi, Dashi, Vangjeli, të gjithë me radhë, kush pretendon të qeverisë vendin thjesht do të kthehet aty ku ishte”,- sqaroi Rama.

Të fundit

Horoskopi ditor, 22 janar 2021

Dashi Mbajini sytë hapur drejt mundësive të reja në sferën sentimentale dhe jetoni çdo gjë që do ju vijë përpara....

Aktori e thotë troç: Në SHBA punova në ndërtim dhe roje. Ça kujtoni ju se punojnë shqiptarët andej?!

Aktori i humorit Xhevahir Zeneli, ka thënë se kur ka jetuar në Amerikë, ka punuar si roje nate. Ai ka rrëfyer dhe disa detaje...

Angela Merkel: Kjo pandemi është katastrofa e shekullit

Kancelarja gjermane theksoi në konferencën e shtypit se infektimet po ulen, por virusi mbetet i rrezikshëm. Ajo u shpreh optimiste për marrëdhëniet me SHBA. Kancelarja...

Varianti i ri i koronavirusit, Oxford nis punën për vaksinën e re

Shkencëtarët nga Universiteti i Oxfordit po përgatiten të prodhojnë versione të tjera të vaksinës sa më shpejt të jetë e mundur, të cilat do...

Joe Biden rikthen karantinën dhe testin për këdo që hyn në SHBA

Presidenti Joe Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris po i kushtojnë një vëmendje të madhe përgjigjes të qeverisë federale ndaj pandemisë së koronavirusit. Zoti Biden pritet...

Lajme të tjera

Web TV