Marrëdhënie seksuale me të mitur dhe keqtrajtim, dy të arrestuar në Fier

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Fierit ka ndaluar dy persona të shpallur në kërkim për marrëdhënie seksuale dhe keqtrajtim të të miturve. Në pranga ka rënë M. S., 21 vjeç, banues në Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 3 nëntor 2020, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me të mitur”.

Gjithashtu u ndalua A. M., 46 vjeç, banues në Ballsh. Kapja e këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 9 tetor 2020, e ka dënuar me 8 muaj burg, për veprën penale “Keqtrajtimi i të miturit”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Totenhemi, i pari në turin e 16-shes, fiton 4-0 edhe ndeshjen e kthimit ndaj austriakëve

Luhet takimi i parë i kthimit i turit të 32-shes së Ligës së Evropës, anglezët mposhtin Volsfbergerin 4-0. Totenhemi...

Atletikë / Smajlaj dhe Burraj bëjnë “bis” në Beograd, fitojnë medalje të artë dhe të argjendtë

Dy shkodranët përsërisin suksesin e Ballkanikut, marrin medalje të artë e të argjendtë. Izmir Smajlaj ka marrë një tjetër medalje të artë të mërkurën...

Nën-19-vjeçarët / Shani e Hysenagolli rrëfejnë emocionet e grumbullimit kuqezi

Kombëtarja shqiptare e Nën-19-vjeçarëve e drejtuar nga trajneri Armando Cungu po zhvillon grumbullimin e parë për këtë vit. Nën urdhrat e teknikut të ri...

Dinamo/ Administratori Barushi: E kalojnë Skënderbeun, në gjysmëfinale dua derbin me Partizanin

Dinamo “ka peshkuar” Skënderbeun në shortin e çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë dhe, duke folur pas ceremonisë së zhvilluar në Stadiumin “Arena Kombëtare”, drejtori...

Sasi rekord kokaine/ Vlente miliarda euro nëse do dilte në treg 

Autoritetet e doganave në Gjermani dhe Belgjikë, kanë konfiskuar një rekord prej më shumë se 23 tonëve të kokainës, që ka pasur destinacion Holandën. Zyrtarët...

Lajme të tjera

Web TV