Pas shumë kohësh Ermal Mamaqi zbulon arsyen pse u largua nga ekrani

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ermal Mamaqi pëveçse aktor, moderator, biznesmen, këngëtar, dhe një sërë gjërash të tjera që ka provuar, duket se po shndërrohet dita-ditës në një ‘influencues’, ose siç njihet ndryshe “motivational speaker”.

Dedikimi te kjo e fundit ka bërë që ai të largohet nga ekrani duke na munguar të gjithëve.

Megjithatë, pas kaq shumë kohësh ai ka qenë në një intervistë në “Roped with Olsi”, ku ka folur rreth shkëputjes nga televizioni.

Ermali tha se u largua nga televizioni për t’u futur në fushën e kinematografisë fillimisht dhe më pas, gjatë periudhës së karantinës, aktori shprehet se ka pasur një vizion, i cili e ka shtyrë të merret me trajnime.

“Korona ka ndryshuar planetin. Gjërat nuk janë më si më parë. Planeti po ndryshon. Fjetëm në një botë dhe u zgjuam në një botë tjetër. Gjithçka ka ndryshuar. Një natë unë pata një vizion. Të nesërmen unë bëra një video, ku ndër të tjera thashë se njerëzit nuk duhet të lexojnë më romane. Është momenti për të fituar aftësi. Unë dhashë një thirrje për veprim.

Brenda një dite në trajnimin tim u antarësuan rreth 5 mijë veta. Okay, thashë, tani është momenti për të vënë në zbatim planin, për t’u bërë trajner. Kjo ishte arsyeja pse e lashë emisionin tim. Arsyeja që u largova nga TV ishte se doja të futesha në fushën e kinematografisë”, u shpreh Ermali.

Sakaq, Olsi e pyeti Ermalin edhe rreth rrogës që ka patur në RTV Klan, ku sigurisht nuk ka dhënë përgjigje, por la të kuptohet se merrte shumë.

“Unë kam qenë producent, nuk merrja rrogë. Dmth i ndanim përgjys. Tani ti e sheh vet se ke emision edhe ti tani. Sa merrni të gjithë ju merrja unë.”, tha ai duke qeshur.

Lexo edhe :  Aktorja e njohur e Hollywood ndërron jetë papritur në moshën 38-vjeçare

Mirëpo, i pyetur se cili sjell më shumë të ardhura, televizioni apo bizneset private, ai zgjodhi këto të fundit.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Formula 1, Ekleston: Hemilton-“Mercedes”, shumë zhurmë për asgjë… thjesh “shou”

Ende nuk po ka “tym të bardhë” sa u përket lajmeve të shumëpritura për të apasionuarit e Formulës 1,...

Gjykata Evropiane gjobit Rumaninë për rastin e dy transgjinorëve

Rumania refuzoi t’iu njohë identitetin gjinorë dy personave transgjinorë me arsyetimin se ata nuk kishin bërë operacione për ndryshimin e gjinisë. Në lidhje me këtë...

Djarmati sqaron merkaton e Vllaznisë: Presim Gjinon, Sise na pëlqen, Dunga e Hoxhaj nuk ikin

Vllaznia kryeson renditjen e Superiores e shkëputur plot 9 pikë nga ndjekëset më të afërt dhe, natyrshëm, ka besim dhe entuziasëm në kampin shkodran...

Dinamo / Fabricio Mikoli: Kjo, një përvojë e re për mua, skuadra më pëlqen

Por si ish-futbollisti i Interit, ashtu edhe ndihmësi i tij, ish-futbollisti në të tjera i Juventusit dhe përfaqësueses axurre, duket se e kanë këtë...

Dinamo / Moriero: Ky, basti i jetës sime, suksesi arrihet me përunjësi

Françesko Moriero e pohon se Dinamo është basti i jetës së tij, për të ringjallur karrierën si trajner, teksa si futbollist mund të thuhet...

Lajme të tjera

Web TV