”Edhe 100 Merita”/ Kryeinfermierja e Spitalit Infektiv feston ditëlindjen, Rama: E ke bërë natën ditë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka uruar kryeinfermieren e Spitalit infektiv, Merita Sefa e cila feston sot ditëlindjen në krye të detyrës duke luftuar në vijën e parë të luftës me pandeminë. Rama vlerëson punën e saj të palodhur duke iu përkushtuar të sëmurëve.

Kryeministri shkruan se Merita e ka bërë natën ditë duke sakrifikuar jetën e saj për të sëmurët, dhe për të kjo e kthen atë në një heroinë të mjekësisë.

“Edhe 100 Merita! Në këtë të premte, që shënon ditën e saj të lindjes, Merita Sefa, Kryeinfermierja e Përgjithshme e Spitalit Infektiv Covid1, ndodhet në vijën e parë të betejës për të shpëtuar me gjithësej energjitë dhe përpjekjet njerëzore, sa më shumë jetë në rrezik.

Është kënaqësi për mua si Kreu i Qeverisë, që t’i uroj këtë ditë të veçantë një prej heronjve të mjekësisë, që e kanë bërë natën ditë, duke sakrifikuar shumë nga e përditshmja e tyre, për t’u shërbyer në çdo orë, pa pushim e pa kursim, me një dedikim të admirueshëm, pacientëve me covid19″, shkruan Rama.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“ Joe , ti e di që un fitova” mesazhi në letrën që Trump i la Biden

“Joe, ti e di që unë fitova”. Ka qenë ky mesazhi që pak më parë bëri bujë në mediat...

Nuk do ta besoni dot! Shikoni çfarë ndodh në Parlamentin Europian

Komisioneri Evropian për Punët e Brendshme, suedezja Ylva Julia Margareta Johansson, ka habitur në Parlamentin Europian, ku gjatë një pushimi në një seancë plenare,...

Biden president i SHBA-së /Balla: Një zë kryesor mbështetës i kauzës shqiptare për pavarësimin dhe shtetin e pavarur të Kosovës

Kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas ceremonisë së inagurimit të Presidentit të ri të SHBA, Joe Biden. Përmes një...

E papritura/Para se të largohej nga detyra, Trump zgjati mbrojtjen e Shërbimit Sekret për fëmijët e tij

Përpara se Donald Trump të largohej nga detyra, ai nënshkroi një memorandum që shtrin mbrojtjen e Shërbimit Sekret të SHBA me gjashtë muaj për...

Trondit Melisa: Më kanë dhunuar fizikisht

Melisa ka tronditur sot në “PërPuthen”, ku ka treguar momentet e vështira në jetën e saj, gjatë kohës që jetonte në Itali, ku tha...

Lajme të tjera

Web TV