Hije dyshimi mbi “dëmtimin” e Armando Brojës, është gati për Vitesen në fundjavë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Armando Broja mori shumë minuta, në dy sfidat në fushë të huaj që Kombëtarja shqiptare zhvilloi në muajin tetor ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë.

Por, këtë herë, ai u largua shumë shpejt nga grumbullimi i kuqezinjve, zyrtarisht për shkak të problemeve fizike, duke mos qenë i pranishëm në dy takimet që Shqipëria fitoi në shtëpi në Ligën e Kombeve të Evropës ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë.

Por, duke iu referuar lajmeve të fundit që vijnë nga mediat holandeze, sulmuesi i talentuar, i cili në këtë sezon është huazuar nga Çellsi tek Vitese e Arnhemit, do të jetë gati për përballjen e kësaj fundjave në kampionatin holandez ndaj Groningenit, pasi i ka lënë pas problemet fizike.

Një rikuperim në kohë rekord ky i Brojës, që sidoqoftë ngre dyshime se mund të ketë pas ndonjë fërkim mes sulmuesit dhe trajnerit Reja për atë largim të papritur nga grumbullimi i kombëtares. Duke folur asokohe për në lidhje me largimin e Brojës, trajneri Reja deklaroi në konferencën për shtyp para ndeshjes me Bjellorusinë, se ai ishte i detyruar të largohej për shkak të problemeve fizike.

Sulmuesi u stërvit vetëm një ditë pasi mbërriti në Shqipëri, pasi sipas stafit kuqezi, kishte probleme muskulore dhe nuk ishte në gjendje që të jepte kontributin e tij në fushën e lojës. Por tanimë ai është gati për ta nisur që nga minuta e parë përballjen e radhës në kampionatin holandez./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Formula 1, Ekleston: Hemilton-“Mercedes”, shumë zhurmë për asgjë… thjesh “shou”

Ende nuk po ka “tym të bardhë” sa u përket lajmeve të shumëpritura për të apasionuarit e Formulës 1,...

Gjykata Evropiane gjobit Rumaninë për rastin e dy transgjinorëve

Rumania refuzoi t’iu njohë identitetin gjinorë dy personave transgjinorë me arsyetimin se ata nuk kishin bërë operacione për ndryshimin e gjinisë. Në lidhje me këtë...

Djarmati sqaron merkaton e Vllaznisë: Presim Gjinon, Sise na pëlqen, Dunga e Hoxhaj nuk ikin

Vllaznia kryeson renditjen e Superiores e shkëputur plot 9 pikë nga ndjekëset më të afërt dhe, natyrshëm, ka besim dhe entuziasëm në kampin shkodran...

Dinamo / Fabricio Mikoli: Kjo, një përvojë e re për mua, skuadra më pëlqen

Por si ish-futbollisti i Interit, ashtu edhe ndihmësi i tij, ish-futbollisti në të tjera i Juventusit dhe përfaqësueses axurre, duket se e kanë këtë...

Dinamo / Moriero: Ky, basti i jetës sime, suksesi arrihet me përunjësi

Françesko Moriero e pohon se Dinamo është basti i jetës së tij, për të ringjallur karrierën si trajner, teksa si futbollist mund të thuhet...

Lajme të tjera

Web TV