Kujton djalin e ndjerë/ Joe Biden përlotet gjatë bisedës online me infermieren (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Joe Biden, u përlot, gjatë një bisedë online me një infermiere në kujdesin intensiv, e cila po tregonte për punë e saj dhe për faktin se stafi në spital, nuk është i mjaftueshëm.

Por ndërsa bisedonte me infermiere, Biden tha se ka kaluar shumë kohë edhe vetë në kujdesin intensiv, ndërsa djali i tij i ndjerë, Beau luftonte me kancerin.

“Më emocionuat”, tha ai ndërsa fshinte lotët.


Infermierja u përlot gjithashtu, ndërsa po tregonte ankthin që ata përjetojnë nga puna e përditshme, ndërsa numri i rasteve të reja po rritet çdo ditë dhe sistemet shëndetësore po mbingarkohen.

Ndërkohë, Joe Biden ka mbushur sot 78 vjeç duke u bërë presidenti më i vjetër në historinë amerikane, një rekord i mbajtur më parë nga Ronald Reagan

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Skandali me Sanitaren/ Prokuroria ‘hyn’ në Spital, dyshohet për skemë zhvatjeje me mjekë e infermierë të përfshirë

Prokuroria e Tiranës zgjeron hetimet mbi personelin shëndetësor në spitalin “Shefqet Ndroqi” pas zbulimit të skandalit ku sanitarja Tire...

Dukej si më i urti/ Habit Mevlani: Zakonisht kërkoj seks në takimin e parë

Mevlan Shaba apo i njohur si Mevlani i Për’puthen ishte i ftuari i rradhës në “AfterParty” me Luana Vjollcën në kanalin e saj në...

Flet Ismajlgeci, mbrojtësi që vë kandidaturën për krahun e majtë kuqezi

Marsel Ismajlgeci i ngjiti shumë shpejt hapat në skenën e futbollit të madh shqiptar. Qysh në moshë të re ai spikati me ekipet e...

Tragjike në Tiranë/ Makina përplas për vdekje 10-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të diele në Tiranë, ku një vajzë 10 vjeçare ka gjetur vdekjen. Policia sqaron se fëmija...

“Stop përbaltjes”/ Mjeku Tritan Kalo zbulon fajtorin për dobësitë në sistemin shëndetësor

Mjeku Tritan Kalo njihet si një nga kritikët e mëdhenj dhe ka bërë mjaft polemika me ata persona që në këtë periudhë pandemie po...

Lajme të tjera

Web TV