Papa i bëri ‘like’ modeles në fotot me bikini, Vatikani nis hetimet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vatikani ka nisur hetimet pasi llogaria e Papës në Instagram pëlqeu foton e një modeleje të zhveshur.

“Të paktën do të shkoj në parajsë”, shkroi modelja, Natalia Garibotto, krahas fotos ku shihej se Papa i kishte bërë ‘pëlqej’ fotos së saj të veshur me të brendshme dhe çorape të gjata.

Llogaritë e mediave sociale të Papës menaxhohen nga një ekip njerëzisht dhe tashmë Selia e Shenjtë ka nisur hetimin se kush e ka bërë atë veprim. Mundësia që vetë kreu i Kishës Katolike ta bërë këtë veprim përjashtohet kategorikisht, ndaj përpos verifikimeve të veta, zyrtarët në Vatikan i janë drejtuar dhe Instagram-it për shpjegime.

Profili i Papës në këtë platform sociale ka më shumë se  7 milionë ndjekës./R.G/fjala.al

Të fundit

Ushqimi që nuk duhet ta vendosni kurrë pranë perimeve në frigorifer

Organizimi i duhur në frigorifer është thelbësor për ruajtjen e ushqimit, në mënyrë që të mos prishet dhe të...

Prekëse/ 10-vjeçari mposht tumorin e vështirë, festë në QSUT

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu sjell historinë e Ardenisit, 10-vjeçarit nga Burreli i cili ka fituar betejën me një tumor të vështirë në sistemin...

“Kërriç dhe një gabim njerëzor”/ Rama ‘mbron’ Bashën: I ka dreqi këto që thoni, po s’është çun i keq (Video)

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në ‘Instagram’ të kreut të PD-së Lulzim Bashës i cili u shpreh mbrëmjen e djeshme se ai...

Elton Ilirjani kundër Linda Reit: Nuk e heq organin tim gjenital, e dua!

Gjatë emisionit “ABC e pasdites” kanë qenë të ftuar Elton Ilirjani dhe Linda Rei. Moderatori Ermal Peçi e pyeti Ilirjanin nëse mundet një njeri të...

Leonardo DiCaprio gati të martohet me modelen argjentinase

Leonardo DiCaprio është konsideruar si një ndër meshkujt më tërheqës të Hollywood-it. Beqari famëkeq mund të jetë afër martesës, duke i dhënë njëherë e...

Lajme të tjera

Web TV