Shenjat më të zgjuara të zodiakut

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kush shquhet për inteligjencë dhe zgjuarsi sipas astrologëve. Të gjithë njerëzit në një mënyrë apo në një tjetër, janë të pajisur me inteligjencë, pyetja e vetme është se në çfarë mase janë në gjendje ta zhvillojnë dhe manifestojnë atë.

Gaforrja

Gaforret vështirë se mund të quhen intelektualë, pasi ata, ashtu si Demi, preferojnë të mos mburren. Por nëse u kërkohen këshilla, ata me kënaqësi do të tregojnë atë që dinë. Por shprehja “mendje fleksibël” nuk vlen për njerëzit e shenjës së gaforres për të marrë një vendim ose për të nxjerrë përfundime, ata duhet të marrin parasysh gjithçka. Nxitimi ju bën që të gaboni seriozisht.

Peshorja

Ndodh që inteligjenca e Peshores nuk gjen zbatimin e duhur. Ato mund të lëvizin malet, por jeta zhvillohet në mënyrë të tillë që kjo mendje të përdoret në rastin më të mirë. Jashtë punës, Peshorja e kupton përkushtimin pas hobeve ose pasioneve. Dhe këtu shkëlqen inteligjenca e tyre.

Bricjapi

Ai e zhvillon intelektin e tij me përpjekje të mëdha, asgjë nuk i jepet falas. Të tjerët mund ta konsiderojnë Bricjapin një budalla, por atij nuk i intereson. Gjëja kryesore është të punosh për veten dhe të luftosh vazhdimisht me përtacinë e brendshme, dyshimet dhe pasigurinë. Problemi me Bricjapët që kanë arritur lartësi në sferën intelektuale është varësia e tepruar nga autoritetet. Më shumë pavarësi në të menduar dhe gjithçka do të jetë më mirë se kurrë.

Peshqit

Është një shenjë e fantazive, ëndrrave dhe shpresave. Mendja është shumë më pak e rëndësishme për Peshqit sesa aftësia për të ndjerë dhe imagjinuar. Në të njëjtën kohë, ato zbatohen lehtësisht në realitet, nëse e kërkojnë rrethanat. Por, për të zotëruar atë që nuk u intereson aspak, Peshqit e shohin veten gabim.

Lexo edhe :  Lajme të mëdha nga Marsi, zbulohen gjurmë uji dhe...

l.m/Fjala.al

Të fundit

Zgjedhjet në Kosovë/ Numërohen mbi 62% e votave, kryeson Lëvizja Vetëvendosje

Komisioni Qendror Zgjedhor në Kosovë ka numëruar 56.29 për qind të votave nga 2.382 qendra të votimit. Partia e Albin...

Jasmina i shtang të gjithë, puth Andin në buzë: Meqë është Shën Valentini, do të doja që…

Jasmina ka habitur jo pak në puntatën e sotme në “PërPuthen”, ku ndërsa u ngrit për një përballje me Mevlanin, fillimisht u drejtua nga...

Autostrada e bllokuar në Spanjë/ Rama publikon videon dhe ironizon: Apel për ndihmë nga PD për kripë, LSI për fall

Akuzave të opozitëse cila fajëson qeverinë për situatën e krijuar prej motit të keq, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur t'u përgjigjet me ironi kundrejt...

Balluku në zyrat e OSHEE/ Inxhinieri që e shoqëron: Është bërë punë e madhe, vendi ka qenë në stuhi

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka vizituar zyrat e OSHEE për t’u informuar lidhur me problemet me energjinë elektrike si pasojë e...

Zgjedhjet në Kosovë/ Numërohen 440 mijë vota, kryeson Albin Kurti

Në Kosovë ka përfunduar procesi i votimit në të gjitha qendrat e votimit për zgjedhjet e parakohshme parlamentare për qeverinë e re dhe kryeministrin. Sipas...

Lajme të tjera

Web TV