Vdes nga Covid foshnja 16-muajshe, prej dy ditësh në intubim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një foshnje vetëm 16-muajshe ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19 në vendin tonë.

Raportohet se foshnja është me iniciale A.K dhe është nga qyteti i Durrësit.

Raportohet se vogëlushja ka pësuar një hemoragji dhe prej ditësh ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore në spital në gjendje të intubuar.

Foshnja ka qenë e shtruar në repartin Infektiv në Pediatrinë e QSUT. Ky është rasti i parë i një fëmije të prekur me koronavirus që ndërron jetë në vendin tonë.

Ditën e djeshme u raportua se katër fëmijë të prekur nga Covid-19 ndodheshin të shtruar në pediatrinë e QSUT, dy prej tyre në reanimacion./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Rama poston foto nga kisha e “Shna Ndout”, kryqi me drita të bardha ndriçon Laçin

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto nga kisha e “Shën Ndout”, ose siç njihet ndryshe kisha e Laçit. “E...

Aksident në Yzberisht, makina përplas 6 vjeçarin, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Një makinë e drejtuar nga 29 vjeçari M.Gj ka përplasur një fëmijë...

Luigi Soreca surprizohet nga 15 vjeçarja në Përmet, i merr mikrofonin dhe i thotë dy fjalë

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, ditën e sotme është surprizuar në vizitën e tij në qytetine  Përmetit. Gjatë fjalës së tij përpara...

Gazetari habitet nga makina që lëviz Agron Shehaj: Erdhi në studio jo me Range apo Mercedes, por zbriti nga një…

Gazetari Sokol Balla është surprizuar këtë pasdite nga makina me të cilën lëviz kandidati për kryetar i PD-së, Agron Shehaj. Në një shënim në rrjete...

“U arratis” në SHBA pas zgjedhjeve, Rudina Hajdari takohet me zyrtarin e lartë

Rudina Hajdari prej disa ditësh ndodhet në Amerikë, ku ka postuar foto në një nga kafet e New Yorkut. Ditën e sotme deputetja ka patur...

Lajme të tjera

Web TV