Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave, Rama do të flasë sot

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot, në orën 18:00, do të japë një mesazh për shqiptarët pas akuzave të opozitës për fshehjen e numrit të të vdekurve nga Covid-19.

Sot në 18.00 mesazhi im për shqiptarët pas akuzës makabre për fshehjen e numrit të të vdekurve! Faleminderit paraprakisht kujtdo që do të gjejë mundësinë të më ndjekë”, shkroi Rama në Facebook.

Sipas Partisë Demokratike, në statistikat e vdekjeve, zyrtarisht po përfshihen vetëm persona me tampon pozitiv. Pacientët që janë shtruar në spitalet Kovid pas analizave të tjera, dhe kanë humbur jetën aty, nuk figurojnë në këto statistika.

Lulzim Basha këmbëngul në vërtetësinë e akuzave të tij se janë 414 vdekjet me Covid, të fshehura nga qeveria shqiptare./Re.D/Fjala.al

Të fundit

Shkencëtarët gjermanë zbulojnë shenjën paralajmëruese të formës më të rëndë të Covid-19

Studiuesit kanë identifikuar qeliza të pazhvilluara të gjakut që mund të sinjalizojnë ndërlikimet e koagulimit tek të infektuarit me...

UEFA merr vendimin: Në “Air Albania” do të luhet finalja e parë e një kompeticioni europian

UEFA i ka besuar Shqipërisë finalen e parë të ”UEFA Conference League”, kompeticionit më të ri për klube që starton edicionin e parë vitin...

Dënimi me burg për memet, reagon Rama: Nuk ka shans të ndalohen me ligj!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas propozimit të Ministres së Drejtësisë për ndëshkimin me burg të atyre që bëjnë meme. Përmes një postimi në ‘Twitter’,...

E trishtë/ Ermal Fejzullahu humb personin e shtrenjtë

Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu ka humbur personin shumë të dashur për të, gjyshen e tij. Përmes një postimi në rrjetet sociale këngëtari ka njoftuar...

Basha takim në Lezhë: Kjo situatë duhet të marrë fund!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, zhvilloi takime me qytetarët dhe bizneset në Lezhë. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Basha thekson se “Të mbetur pa...

Lajme të tjera

Web TV