Basha kërkon hetim të shifrave të viktimave/ Reagon Fuga: Rama nuk është si Berisha

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga ka reaguar pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili kërkon hetim të shifrave të viktimave të Covid-19.

Fuga thekson se Kryeministri Rama nuk është si ish-kryeministri Sali Berisha që pengonte hetimet.

“Lulzim Basha prish gjumin e del në zyrë po avazin e ka njësoj. I trukuar si personazh i serialit “Sopranos” i kërkon KM të pranojë hetim për budallallëkun e “fshehjes së të vdekurve”! KM s’ndalon hetime si Saliu dikur po Lulzimit i ka ngelur ora dhe flet dhe kur s’ka ç’të thotë!”, shkruan Fuga.

Basha dhe Rama kanë shkëmbyer një sërë replikash ditët e fundit sa i përket situatës së Covid-19 në Shqipëri. Basha pretendon se numri i viktimave është dyfish më shumë sesa deklarohet nga ministria ndërsa Kryeministri u përgjigj sot duke i konsideruar këto akuza si antidemokratike dhe çnjerëzore.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Dënimi me burg për memet, reagon Rama: Nuk ka shans të ndalohen me ligj!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas propozimit të Ministres së Drejtësisë për ndëshkimin me burg të atyre që bëjnë...

E trishtë/ Ermal Fejzullahu humb personin e shtrenjtë

Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu ka humbur personin shumë të dashur për të, gjyshen e tij. Përmes një postimi në rrjetet sociale këngëtari ka njoftuar...

Basha takim në Lezhë: Kjo situatë duhet të marrë fund!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, zhvilloi takime me qytetarët dhe bizneset në Lezhë. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Basha thekson se “Të mbetur pa...

Anglia jep lajmin e mirë: Vaksina mbërrin për disa orë

Vaksina do të mbërrijë në Mbretërinë e Bashkuar për disa orë. Kjo ka qënë deklarata e zv-shefit të përgjithshëm mjeksor, Jonathan Van-Tam. “Ne presim që të...

Në Angli japin lajmin e shumëpritur: Vaksina e ‘Pfizer’ mbërrin brenda disa orësh

Zv/shefi mjekësor i Anglisë, Jonathan Van-Tam dha lajmin  e mirë se vaksina e Pfizer për COVID-19 mbërrin brenda disa orësh në ishull. “Ne presim që...

Lajme të tjera

Web TV