“Çfarë më panë sytë te Covid 2”, Çani flet për planin e një mbyllje të dytë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetari dhe moderatori i njohur Arian Çani tha se ishte në spitalin “Shefqet Ndroqi” pak ditë më parë, në të cilin trajtohen personat e infektuar me COVID.

Ai është shprehur se aty nuk kishte më vende të lira. Gazetari theksoi se te spitali Covid 2 një pjesë e ambulancave me pacientë refuzoheshin për shkak të mbingarkesës.

Çani tha se sipas disa ‘zërave’, vendi do të mbyllet përsëri në datën 15 dhjetor.

Dje isha tek Senatoriumi, nuk dola nga makina. Më thanë nuk ka vende dhe një pjesë e madhe e të sëmurëve ishin futur tek urgjenca dhe të tjerët prisnin në ambulanca. Kishte ambulanca të tjera që refuzoheshin, dje ka qenë skandal”, u shpreh Çani.

Mjeku kishte thënë ‘stop, mos më sillni më pacientë se nuk kam ku i fus’. Nuk ka nevojë për dëshmitarë, isha vet. Thonë që në 15 dhjetor do mbyllemi prapë”, theksoi Arian Çani, duke zbuluar se spitalet tanë po tejmbushjen, si dhe planin për një mbyllje të dytë të vendit tonë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“PD-së i kanë rënë kolonat e shtëpisë” Topalli flet për “përçarjen e së djathtës”

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim” thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk...

“Ti je dashuria ime” Vajza e vogël i dhuron lule Ramës

Teksa ka inspektuar pasditen e sotme në Qendrën Shëndetësore në Rrogozhinë, Kryeministri Rama ka gjetur 'fansen' e tij më të vogël.  Një vajzë i...

Murati lë pa fjalë Sindin: Po veshe të shkurtra, koka në Stamboll

Një nga djemtë që i është bashkuar së fundmi spektaklit ‘Përputhen’ është Murati. Ai menjëherë ka fituar simpatinë me qetësinë e tij, por habiti...

E pazakontë në Vlorë/ Bujar Leskaj i Pd-së shpërndan librin e Biden , jep autografe pa qënë ai autori

  Bujar Leskaj në Vlorë duke shpërndarë librin e Joe Biden Ditën e sotme është zyrtarizuar Joe Bide, si presidenti i 46-të i SHBA. Në të njejtën...

“Ça kujtoni ju?!”, aktori Xhevair Zeneli: Në SHBA kam punuar në ndërtim, roje…

Aktori i humorit Xhevahir Zeneli, ka thënë se kur ka jetuar në Amerikë, ka punuar si roje nate. Ai ka rrëfyer dhe disa detaje...

Lajme të tjera

Web TV