Dhunonte dhe kërcënonte me vrasje bashkëshorten, arrestohet dibrani

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 46-vjeçar është arrestuar nga Policia e Dibrës pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes dhe e kërcënonte me vrasje. Në pranga ka rënë shtetasi E. P., 46 vjeç, banues në Dibër.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër pas informacione të marra se një shtetas ushtronte dhunë në familje, kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë e profesionale kanë bërë të mundur parandalimin dhe përshkallëzimin e mëtejshëm të dhunës.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit E. P., u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri automatik dhe disa fishek, më të cilën kishte kanosur për vrasje bashkëshorten e tij.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë Dibër për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Dhunë në familje”./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Balla nga Elbasani: Kemi dyfishuar numrin e të punësuarve

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla së bashku me kryeministrin Edi Rama zhvilluan një...

Bënte kërdinë me vjedhje nëpër supermarkete, arrestohet 32-vjeçari shqiptar në Greqi

Policia greke ka arrestuar një 32-vjeçar shqiptar, pasi akuzohet për vjedhje. Nga muaji tetor 2020 deri tani në shkurt 2021 i riu shqiptar ka vjedhur...

Nis vaksinimi i personaliteteve në Air Albania, e para që vaksinohet është Tinka Kurti

Në stadiumin Air Albania ka nisur vaksinimi i personaliteteve, ashtu siç i quajti kryeministri Edi Rama. Sipas informacioneve, personi i parë i cili ka hyrë...

Operacion i rrallë në QSUT, bluzat e bardha ndërhyrje 5-orëshe në zemrën e foshnjes, i shpëtojnë jetën!

Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se operacioni ka zgjatur 5 orë dhe fatmirësisht i ka shpëtuar...

Rama ju uron “të dielë të qetë”, me pamjet e këtij projekti të përfunduar (FOTO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën në rrjetet sociale duke publikuar fotot e Kalasë së Shkodrës. Kjo Kala është ndriçuar e gjitha tashmë, duke...

Lajme të tjera

Web TV