Fshehja e viktimave me Covid, mjeku Kalo reagon ndaj “gojëve të liga të militantëve partiakë”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka reaguar mbi debatin e fundit që bën në vendin tonë, që shkakton hedhjen e akuzave se po fshihen vdekjet reale nga Covid në Shqipëri. Kalo u bën thirrje qytetarëve që të mos e humbasin herë besimin te puna dhe përkushtimi i tyre.

Kohë kovidiane 2. 211.11.2020… .Shërbimi i Sëmundjeve Infektive në Qendrën Spitalore” Nënë Tereza “në Tiranë, është i nderuar dhe i privilegjuar për të krijuar këto krijime të tij, Prof. Nikolla Dushnikut dhe ngritur Spitali i Sëmundjeve Infektive nr. 4, dhe deri më sot nuk keni shërbyer me dhjetëra dhe dhjetëra mjekë, të vendosni duke ecur në gjurmët e Profesor Dushnikut dhe keni ngritur edhe më lart siç keni bërë spitali, duke mjekuar dhe duke ndjekur më shumë kujdes për mijëra e mijëra të sëmundjeve dhe duke shpëtuar jetët e mijëra para gomave inat.

Unë një shpirt i vetëm punoj në ekip, dhe një herë përkushtohem profesionalizëm për përvojat edhe sot në këtë Shërbim, për shpallje më 2013 si Shërbime më të mira Spitalor në Republikë, në një ballafaqim me mua “flakë mbarëbotërore” të infeksionit nga Sars-Cov2 / Covid-19 ”.”, Shkruan Kalo.

Sipas Kalos, “gojët e ligës dhe mendjet e errëtave të partisë luftarake” nuk bëjnë që të përballen me heroizmin e duhur dhe të mjekëve në këto muaj të sakrifikave.

Gojët e ligës dhe mëndjet e errëtave të luftës luftarake gjillollogëve si dhe atyre mjekëve pak ose aspak profesional të fushës, NUKU do të bëhet heroizmin përbërë dhe sakrifikohet në muajin e parë të Pandemisë së dhjetorit të dhjetra mantelbardhëve, infermierëve, teknikëve të teknikës. . administrator, farmacistë, koordinatorë, fuçi, shoferë, punonjës të ruajtjes së së kaluarës . ”, Përfundon ai./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të...

“Një për të gjithë e të gjithë për një”/ Nga fjalët e ngrohta të nënës së tij, Anetës dhe të Lindës, tek kujtimet e...

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të veçantë të jetës dhe karrierës së tij politike. Gjatë videos me fjalët...

Deklarata e Xhelal Mziut/ Reagon ashpër Mero Baze: Urdhri është ‘vrisni këdo që dyshoni’

Analisti dhe gazetari Mero Baze ka reaguar ashpër pas publikimit të një videoje, ku drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Qarkun Dibër, Xhelal Mziu...

Shokon Xhelal Mziu: Kemi ngritur grupet tona dhe çdo person i dyshimtë do ta pësojë njëlloj si ai i Elbasanit

Një ngjarje e rëndë tronditi Elbasanin dy ditë më parë (21 prill 2021) ku mbeti i vrarë me armë zjarri Pjerin Xhuvani. Xhuvani u...

Gjesti i turpshëm para grave dhe vajzave, ja si justifikohet Lulzim Basha

Bëri 'xhiron' dje në rrjetet sociale një video e kreut të PD-së, Lulzim Bashës, teksa bënte një gjest aspak të hijshëm, në sy të qindra grave...

Lajme të tjera

Web TV