Horoskopi sot, e shtunë 21 nëntor 2020

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 20 nëntor 2020. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

E sotmja është ditë perfekte për ju. Mund të impresiononi personat që ju rrethojnë me botën tuaj shpirtërore apo mënyrën se si kuptoni situatat. Do të jeni në gjendje të tregoni zgjidhje të reja për disa probleme në punë ose për një prej miqtë. Është kohë e mirë për ju. Nuk keni nevojë për vëmendje. Në vend të kësaj, njerëzit do të kërkojnë tek ju ndihmë dhe mbështetje.

Demi

Bashkimi me një person të talentuar do t’ju ndihmojë për t’u përballur me disa qëllime. Projektet e mëdha kërkojnë punë në grup. Të dy do të shkoni mirë sëbashku dhe mund të bëheni edhe partnerë të mirë në biznes.

Binjakët

Sot është ditë e mirë për njerëzit kreativë. Aftësitë dhe puna juaj do të vlerësohet. Nëse jeni studentë sugjerohet që të bëni provimet që keni frikë. Yjet tregojnë se studentët do të dalin mirë me provime sot.

Gaforrja

Me shumë mundësi ditën e sotme do ta kaloni me çështje që lidhen me veshjet apo produktet kozmetike. Sidoqoftë do të mund ta ndaloni veten nga këto shpenzime. Do t’i jepni një dhuratë të shtrenjtë personit që dashuroni dhe ky gjest do të vlerësohet. Sidoqoftë duhet që gjestet tuaja të bëhen më kuptimplota.

Luani

Do të kompletoni një transaksion shumë fitimprurës sot. Mendimet pozitive janë fuqia juaj e vërtetë, prandaj duhet të luani me to. Do të jeni në gjendje të shijoni kënaqësitë e jetës.

Virgjëresha

E sotmja është një ditë shumë e mirë që të plotësoni planet dhe premtimet që i keni bërë vetes. Koha është në favorin tuaj për t’u relaksuar dhe për të kaluar mirë me miqtë. Kështu që sigurohuni që të planifikoni aktivitete sociale në mbrëmje.

Lexo edhe :  Ketri i dehur kthehet në hit në internet

Peshorja

Bëni kujdes se çfarë thoni sot. Peshojini fjalët para se t’i nxirrni nga goja. Mundohuni të flisni për vete ose për personin që keni përballë. Mos diskutoni për persona të tretë. Sot mund të udhëtoni në qytete të ndryshme. Prandaj mund të takoni njohje të vjetra dhe sëbashku mund të keni disa kujtime nostalgjike.

Akrepi

Kjo ditë mund të jetë disi e çuditshme. Ngjarje, të cilat ju nuk i prisnit, priten që të ndodhin sot. Është e rëndësishme që të kuptoni energjinë planetare dhe drejtimin se ku ju shtyn ajo. Kuptimi i rrugës së duhur do të ketë efekte të mëdha për jetën tuaj.

Shigjetari

Ka shumë mundësi që të përjetoni një eksperiencë të keqe sot. Nuk është domosdoshmërisht e keqe, por me shumë mundësi do iu bëjë të ndiheni keq. Kjo mund të sjellë pasoja radikale për pamjen tuaj të jashtme. Mos kini frikë të shprehni ndjenjat tuaja. Por sot është më e rëndësishme të vini përpara kërkesat emocionale të të tjerëve dhe jo tuajat.

Bricjapi

Monotonia nuk është gjëja juaj. Sot jini të zjarrtë dhe flirtues. Ndryshoni rutinën. Palestra mund t’iu tërheqë. Mund të keni njohje të reja në punë. Mbi të gjitha e mërkura rezervon një ditë të lehtë dhe të relaksuar për ju. Do të shpërndani pozitivitet.

Ujori

Do të jeni plot energji. Telefononi miqtë dhe bëhuni gati për të festuar. Konsumimi i tepërt i ushqimeve mund të ketë efekt në shëndetin tuaj. Planifikoni një pjesë kohe me ushtrime.

Peshqit

Do të jeni me vetëbesim dhe të lumtur. Këto do të shfaqen nga sjelljet dhe gjuha e trupit. Njerëzit do t’iu shikojnë kudo që të shkoni sot dhe do të lini mbresa. Takimet e rëndësishme të biznesit do të shkojnë mirë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Në Angli japin lajmin e shumëpritur: Vaksina e ‘Pfizer’ mbërrin brenda disa orësh

Zv/shefi mjekësor i Anglisë, Jonathan Van-Tam dha lajmin  e mirë se vaksina e Pfizer për COVID-19 mbërrin brenda disa...

Serbët përdhunuan edhe burra, dëshmia ‘rrëqethëse’ e të mbijetuarit (VIDEO)

Tridhjetë e një burra në Kosovë kanë marrë statusin e viktimave të dhunës seksuale që kanë ndodhur gjatë luftës 1998-’99. Shumë të tjerë hezitojnë...

Gjobiten 690 qytetarë për mosmbajtje maske, ndëshkim me nga 5 milion lekë për 2 organizatorë të një tubimi në Dibër

Policia e Shtetit ka vijuar me ndëshkimet e qytetarëve që nuk zbatojnë masat kufizuese Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, Policia e Shtetit...

Covid-19/ 782 raste të reja dhe 13 viktima në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shënuar 782 raste të reja dhe 13 viktima gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Njoftimi i ministrisë: Ministria...

Agjencitë europiane sugjerojnë heqjen e karantinës për udhëtimet deri në 72 orë

Dy agjenci të Bashkimit Evropian kanë sugjeruar se pasagjerët të cilët do të qëndrojnë diku më pak se 72 orë, nuk e kanë të...

Lajme të tjera

Web TV