U dha injeksion vdekjeprurës pacientëve me Covid-19, Policia arreston mjekun

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Policia gjermane ka hapur një rast hetimi në qytetin Essen, ku një mjek dyshohet se u ka injektuar dy pacientëve të prekur me COVID-19 një injeksion vdekjeprurës.

Sipas “The Guardian”, mjeku i dyshuar nga shkurti punon në spitalin e Essenit dhe policia dyshon për vrasjen e dy burrave të moshës 47 dhe 50 vjeç, që ishin të sëmurë rëndë dhe ishin të shtrirë në repartin e kujdesit intensiv.

Mediat gjermane raportojnë se mjeku i arrestuar, kishte njoftuar familjarët e pacientëve para se jepte injeksionet vdekjeprurëse.

Spitali gjerman ka njoftuar se mjeku është pezulluar dhe se janë duke ndihmuar policët në kryerjen e hetimeve.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

U dha injeksion vdekjeprurës pacientëve me Covid-19, Policia arreston mjekun

Policia gjermane ka hapur një rast hetimi në qytetin Essen, ku një mjek dyshohet se u ka injektuar dy...

Rama kërkon ndihmën e qytetarëve: Të shmangim një izolim të dytë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u ka bërë thirrje qytetarëve që të kontribuojnë dhe të shmangin një mbyllje tjetër totale si ajo e pranverës...

Fotot nga morgu i Tiranës/ Rama: Çnjerëzore të bësh politikë me inskenime fotografike dhe numrin e të vdekurve

Kryeministri Rama e cilësoi çnjerëzore dhe madje edhe përtej çdo pikëpamje demokratike dhe lufte për pushtet që të luash me të vdekurit. Rama i cilësoi...

Akuzat e Bashës/ Rama: Shpifje që më ndez gjakun, Të sharat tuaja më bëjnë më të fortë

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave të mbërritura nga ana e opozitës se 'po fshihen viktimat e COVID'. Rama tha se këto akuza vijnë...

Numri i viktimave nga COVID-19/ Basha: Kush gënjen për këtë çështje, gënjen për gjithçka

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh nëpërmjet ‘Twitter’, pak minuta para se kryeministri Edi Rama t’i drejtohet opinionit publik për të...

Lajme të tjera

Web TV