14 persona humbin jetën dhe 565 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

14 persona humbin jetën dhe 565 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit.

Nga 2.084 testime të kryera për të dyshuar, 565 kanë rezultuar pozitivë, duke shënuar një ulje të lehtë të rasteve krahasuar me ditët e kaluara.

Fatkeqësisht në orët e fundit 14 qytetarë nuk kanë mundur ta fitojnë betejën me virusin e rrezikshëm. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 14 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID: 6 qytetarë nga Tirana, 3 qytetarë nga Fieri, 2 qytetarë nga Korça, 2 qytetarë nga Prrenjasi, 1 qytetar nga Berati, të moshave 59-82 vjeç.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 449 pacientë, 12 në terapi intensive, 6 pacientë janë të intubuar. Në 24 orët e fundit janë shëruar 373 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 15.842 që nga fillimi i epidemisë.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Kryebashkiaku i Kamzës çon në SPAK Xhelal Mziun, e akuzon për shpërdorim detyre

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli ka paditur në SPAK për shpërdorim detyre ‘paraardhësin’ e tij në detyrë, Xhelal Mziun.   Suli...

Përgjimet italiane, Balla: Nuk ka investime në Shqipëri! Për tentativë lidhjeje politike kanë Bashën, duhet të flasë dhe Meta

  Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në Neës24 ka folur për përgjimet e antimafias italiane duke deklaruar me...

Nusret e pëson keq pas videos së bujshme ku shfaqeshin pjesët intime

Shefi i famshëm turk, Nusret Gökçe, është gjithmonë në qendër të medieve. Së fundmi, prokuroria turke ka nisur hetimet ndaj tij, pasi një ankese të bërë...

Djali i Gold AG merr nënshtetësinë shqiptare/ “Gjaku i ri i kombit më të vjetër”

Gold Ag u bë në 28 nëntor baba i një djali, të cilin e pagëzoi me emrin Gueril, emër tepër i veçantë që përkon...

Rihanna ndez rrjetin , përgatitet për Shën Valentin

Rihanna është gati për Ditën e Shën Valentinit. Ylli i popit, prezantoi linjën e saj të re të të brendshmeve në rrjetet sociale, duke...

Lajme të tjera

Web TV