707 raste të reja dhe 10 viktima nga koronavirusi në Kosovë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kosova shënon një tjetër ditë me numër të lartë infektimesh nga koronaviruisi plot 707 raste të reja, ndërsa 10 pacientë kanë ndërruar jetë.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 4 raste ( vjeç), Dragash 1 rast ( vjeç), Istog 1 rast ( vjeç), Klinë 1 rast ( vjeç), Podujevë 1 rast ( vjeç), Shtime 1 rast ( vjeç), Vushtrri 1 rast ( vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Rastet e reja dalin pas testimit të 1,831 mostrave.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 550 pacientë, duke e çuar në 21,043 numrin e pacientëve të shëruar nga COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë që prej paraqitjes së pandemisë së koronavirusit është 34,295, prej të cilëve 914 pacientë kanë vdekur.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 12,338.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Veliaj vendos lule ku u vranë 4 protestuesit në Bulevard: Drejtësia e re të ndreqë atë që se bëri dot drejtësia e vjetër

Dhjetë vite më parë, 4 protestues të pafajshëm, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika do të...

Vendimi hyn në fuqi/ Nga sot shqiptarët mund të udhëtojnë në Serbi vetëm me kartë identiteti

Ministria e Jashtme njofton se që prej datës 20 janar 2021, ka hyrë në fuqi marrëveshja ndryshuese ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së...

E rëndë/ 19-vjeçarja shqiptare përdhunohet nga 4 meshkuj dhe ngelet shtatzënë

Një ngjarje e tmerrshme dyshohet se ka ndodhur në një fshat të Prishtinës para katër muajsh. Një 19-vjeçare ka raportuar në Polici se është dhunuar...

Ish-banore në Big Brother/ Kush është partnerja që Sokol Balla e mban të ‘fshehtë’

Pak ditë më parë gazetari Sokol Balla njoftoi se ishte bërë për herë të tretë baba, ndërkohë që lidhjen ka tentuar që ta mbajë...

Dëbora e pazakontë në shkretëtirë/ Besimtarët islamikë: Po vjen fundi i botës

Kësaj jave ka rënë dëborë në dy shkretëtira të ndryshme, duke përfshirë dhe atë të Saharasë, ndërsa besimtarët thonë se “Fundi i kohëve” mund...

Lajme të tjera

Web TV