Balla: Masat lehtësuese të qeverisë kanë zbutur efektet negative të pandemisë tek biznesi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë Gledian Llatja zhvilluan takime me bizneset e vogla në lagjen “Skëndërbej” në Elbasan, e njohur ndryshe si zona e Fushë Mbretit.

Balla ndau dy lajme të mira për bizneset e kësaj zone.

Së pari nisjen e rikonstruksionit total të rrugës “Iljaz Kosova”, rruga kryesore e lagjes “Skëndërbej”, e cila do ta shndërrojë krejtësisht zonën dhe do t’i japë frymëmarrje biznesit.

Projekti i Bashkisë së Elbasanit është financuar nga qeveria shqiptare dhe tashmë nis investimi, i cili do të bëhet sipas të gjitha parametrave të kërkuara, duke përfshirë kanalizime, ndriçim e gjelbërim.

Prej shumë kohësh banorët e Fushë Mbretit e kishin kërkuar këtë rrugë e cila gjithashtu do të përfshijë edhe qendrën e lagjes, duke u kthyer në një miniqytezë në pjesën jugperëndimore të Elbasanit.

Lajmi i dytë i mirë që Balla ndau me ta është zerimi i taksave, duke nisur që nga 1 Janari i vitit 2021.

“Kjo masë e ndërmarrë nga qeveria do të çlirojë tërësisht bizneset nga tatim fitimi dhe TVSH-ja.

Pavarësisht vitit të vështirë që pandemia ka krijuar në të gjithë botën, masat lehtësuese të qeverisë kanë zbutur efektet negative tek biznesi”, tha Balla./r.g/fjala.al

Të fundit

Përgjimet italiane, Balla: Nuk ka investime në Shqipëri! Për tentativë lidhjeje politike kanë Bashën, duhet të flasë dhe Meta

  Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në Neës24 ka folur për përgjimet e...

Nusret e pëson keq pas videos së bujshme ku shfaqeshin pjesët intime

Shefi i famshëm turk, Nusret Gökçe, është gjithmonë në qendër të medieve. Së fundmi, prokuroria turke ka nisur hetimet ndaj tij, pasi një ankese të bërë...

Djali i Gold AG merr nënshtetësinë shqiptare/ “Gjaku i ri i kombit më të vjetër”

Gold Ag u bë në 28 nëntor baba i një djali, të cilin e pagëzoi me emrin Gueril, emër tepër i veçantë që përkon...

Rihanna ndez rrjetin , përgatitet për Shën Valentin

Rihanna është gati për Ditën e Shën Valentinit. Ylli i popit, prezantoi linjën e saj të re të të brendshmeve në rrjetet sociale, duke...

Kërcënohet dhe denigrohet presidentja e Kosovës Vjosa Osmani

Faton Peci, këshilltari i presidentes në detyrë të Kosovës Vjosa Osmani bën me dije se kjo e fundit është kërcënuar me jetë. Ai shkruan se...

Lajme të tjera

Web TV