Duhani ndalohet edhe në ambientet e jashtme në Milano

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Me sa duket ka ardhur momenti që ai të ndalohet edhe në ambientet e jashtme.

Ky vendim është marrë nga autoritetet lokale në Milano dhe do të hyjë në fuqi në këtë qytet prej datës 1 janar të vitit 2021.

Nga transporti publik, paraqet, te stadiumet, askush nuk do të lejohet të tymos më cigare. Pirja e duhanit do të lejohet vetëm nëse qëndroni të paktën 10 metra larg personave të tjerë. Ndërkohë, nga 1 janari i vitit 2025, duhani do të ndalohet në të gjitha mjediset e jashtme publike.

Ky vendim është marr për shkak të ndotjes së madhe të ajrit që ka ky qytet në Itali.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Trondit Melisa: Më kanë dhunuar fizikisht

Melisa ka tronditur sot në “PërPuthen”, ku ka treguar momentet e vështira në jetën e saj, gjatë kohës që...

Nuk e dinte se ishte shtatzënë, 18-vjeçarja vdes pasi lindi në shtëpi

Një adoleshente ka ndërruar jetë gjatë lindjes pasi ishte në një shtatzëni që nuk ishte në dijeni. Danielle Jones, 18-vjeçe, nuk e kishte idenë se...

“PD-së i kanë rënë kolonat e shtëpisë” Topalli flet për “përçarjen e së djathtës”

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim” thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet me Lulzim...

“Ti je dashuria ime” Vajza e vogël i dhuron lule Ramës

Teksa ka inspektuar pasditen e sotme në Qendrën Shëndetësore në Rrogozhinë, Kryeministri Rama ka gjetur 'fansen' e tij më të vogël.  Një vajzë i...

Murati lë pa fjalë Sindin: Po veshe të shkurtra, koka në Stamboll

Një nga djemtë që i është bashkuar së fundmi spektaklit ‘Përputhen’ është Murati. Ai menjëherë ka fituar simpatinë me qetësinë e tij, por habiti...

Lajme të tjera

Web TV