Horoskopi, 22 nëntor 2020

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi

Dita e diel vjen me përfitime që përfshijnë një këndvështrim tjetër të botës, si dhe ju sjell një ndjenjë rehatie, në një gamë të gjerë skenarësh.

Demi

Autoriteti kërkon qetësi. Një prani e palëvizshme çliron forcë, por gjithashtu kërkon fuqi.

Binjakët

Kontrolli duhet të mundësohet nga ana juaj. Para se të merreni me punë të tjera intensive apo edhe njerëz të zënë, merrni parasysh vlerën e të mos lëvizurit fare.

Gaforrja

Ju keni qenë një dëgjues i shkëlqyeshëm. Tani, do të jeni në anën tjetër të asaj përvoje, duke kuptuar se çfarë vlere u sjell kjo zemrave të lodhura.

Luani

Gremina e mbingarkesës nuk është një zonë shumë e pastruar. Ka ardhur koha për të ngushtuar fokusin tuaj në disa çështje më të rëndësishme.

Virgjëresha

Zgjidh një objektiv për ta shtypur dhe për ta bërë atë të vogël, jo shumë larg nga vendi ku jeni tani. Jeni ende duke eksploruar idetë tuaja dhe nuk keni nevojë për asnjë kontribut tani.

Peshorja

Sapo të ndjeni se dikush po përpiqet t’ju detyrojë të bëni diçka, instinkti juaj i parë do të jetë rebelimi. Refuzoni të kontrolloheni nga të tjerët.

Akrepi

Edhe me sfidat e distancimit shoqëror, ju gjeni një mënyrë për t’u lidhur me njerëz të rinj apo edhe për të bërë miq të rinj.

Shigjetari

Kjo epokë e re është e ngjashme nga shumë të tjerë, nga e cila ndikoheni, ndërsa bëni atë që ju vjen natyrshëm: ndiqni interesat tuaja dhe ndani procesin tuaj.

Bricjapi

Projekti juaj do të financohet në janar. Peshorja dhe Binjakët ju duan. Kafshët që ju tërheqin më shumë janë grabitqarët. Çfarë do të thotë kjo për ju?

Lexo edhe :  Nuk do ta njihni/ Një nga konkurrentet më simpatike, por ja si dukej Tea në gjimnaz

Ujori

Dita do të përputhet me të menduarit për jetën, vdekjen dhe çështjet e transformimit. Në shumë histori jetoni nga ndjesia e rilindjes.

Peshqit

Qielli po shkakton të njëjtin afat të zakonshëm. Sidoqoftë, është e paqartë nëse dita në vazhdim është diçka e parashikueshme për ju.

Të fundit

Ndërtimi i Spitalit të Fierit/ Banorët e truallit dhe “Ligjet” japin OK

Komisioni i Ligjeve ka votuar këtë të hënë aktin normativ për shpronësimet, duke i hapur zyrtarisht rrugën ndërtimit të...

Gjendet pa shenja jete në përrua një person në Devoll, Policia: Dyshohet të jetë emigrant i paligjshëm

  Një person është gjetur pa shenja jete nga banoërt e zonës në fshatin Grapsh të Devollit. Policia njofton se nuk janë konstatuar shenja dhune në...

E pabesueshme , 85 vjeçarja u deklarua e vdekur nga COVID-19, kthehet 10 ditë më vonë

Një grua 85-vjeçare spanjolle e cila besohej se kishte vdekur nga koronavirusi befasoi të afërmit e saj duke u kthyer në shtëpinë e saj...

Përzierja e dozave të vaksinës anticovid? Ekspertët e shëndetësisë japin përgjigjen

Zyrtarët shëndetësorë thonë se të dyja dozat duhet të jenë të një vaksine. Vaksinat kundër sëmundjes COVID-19, që shkakton koronavirusi, të cilat janë duke...

U gjet i mbytur në det/ Historia e ish-ministrit grek që Enver Hoxha e futi në burg

Mediat greke i kanë kushtuar një histori ish-ministrit grek, Sifis Valyrakis, i cili u gjet i vdekur një ditë më parë në anijen e...

Lajme të tjera

Web TV