I vihet tritol gjatë natës makinës së vlonjatit, pronari pikas pakon e dyshimtë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një makine në Vlorë i është vënë tritol gjatë natës, ndërsa sasia e eksplozivit është pikasur nga pronari i makinës.

Bëhet me dije se pronari i makinës i indetifikuar S.Binaj ka pikasur pakon e dyshimtë të lëndës eksplozive dhe ka lajmëruar dorcat xheniere të Tiranës. Forcat xheniere kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë shpërthimin e komanduar të tritolit e cila ishte prej 600 gramë.

Sasia e konsiderueshme e tritolit ishte vendosur në makinën tip ML, dhe forcat xheniere kanë bërë shpërthimin e komanduar rreth orës 03:30.

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Të fundit

Formula 1, Ekleston: Hemilton-“Mercedes”, shumë zhurmë për asgjë… thjesh “shou”

Ende nuk po ka “tym të bardhë” sa u përket lajmeve të shumëpritura për të apasionuarit e Formulës 1,...

Gjykata Evropiane gjobit Rumaninë për rastin e dy transgjinorëve

Rumania refuzoi t’iu njohë identitetin gjinorë dy personave transgjinorë me arsyetimin se ata nuk kishin bërë operacione për ndryshimin e gjinisë. Në lidhje me këtë...

Djarmati sqaron merkaton e Vllaznisë: Presim Gjinon, Sise na pëlqen, Dunga e Hoxhaj nuk ikin

Vllaznia kryeson renditjen e Superiores e shkëputur plot 9 pikë nga ndjekëset më të afërt dhe, natyrshëm, ka besim dhe entuziasëm në kampin shkodran...

Dinamo / Fabricio Mikoli: Kjo, një përvojë e re për mua, skuadra më pëlqen

Por si ish-futbollisti i Interit, ashtu edhe ndihmësi i tij, ish-futbollisti në të tjera i Juventusit dhe përfaqësueses axurre, duket se e kanë këtë...

Dinamo / Moriero: Ky, basti i jetës sime, suksesi arrihet me përunjësi

Françesko Moriero e pohon se Dinamo është basti i jetës së tij, për të ringjallur karrierën si trajner, teksa si futbollist mund të thuhet...

Lajme të tjera

Web TV