Ndarja nga jeta e regjisorit Muharrem Fejzo/ Mevlan Shanaj: Lamtumirë mik i miqësisë së qeshur!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Artisti i njohur Mevlan Shanaj ka reagur pas ndarjes nga jeta të regjisorit Muharrem Fejzo.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Shanaj shkruan se sot i iku ekranit shqiptar në burrë i pashëm mendje hapur dhe një mik i miqësisë së qeshur. Mes të tjerash Shanaj shkruan se i kishte premtuar regjisorit se do ti bënte një pikturë.

“Muharrem Fejzo, iku! Sot i ka ikur ekranit shqiptar një burrë i pashëm mendje hapur! Sa mirë ishte këtë verë. Punonte ende në pikturë. Gjatë gushtit me tha dua të kesh dhuratë kompozim portretin tënd . Ditë COVDI o Leme, e shtyjmë për më vonë! Emër i pasur me vepra! Regjisor i filmave: Mësonjëtorja, Operacioni Zjarri, Një emër mes njerëzve, Muri i gjallë, Guna përmbi tela, Fije që priten , Kapedani ( bashkautor) e tj. Skulptor, piktor! Njeri i ditur, mik i pastër, sqimtar! Iku një njeri që mbillte fisnikëri, buzëqeshja ishte pronë e tij! Lamtumire Leme, kur të kam njohur luaje ne kitarë ! I veshur bukur! Ashtu ke mbetur për mua! Mik i miqësisë së qeshur”, shkruan ai.

Regjisori u nda nga jeta në moshën 87-vjeçare teksa ishte i shtruar në një spital në Itali pasi vuante nga një sëmundje, ndërkohë që mendohet se ishte prekur dhe nga Covid-19./r.g/Fjala.al

Të fundit

Stuhia “Leonardo” godet Ballkanin, mot i acartë dhe temperatura nën zero

Nga Selaniku në ishullin e Kretës, Greqia është përfshirë nga një mot i keq, kryesisht e ndikuar nga stuhia...

Ulja e papritur e temperaturave, vendim i ri për shkollat

Mbajtja e dritareve hapur gjatë gjithë kohës në kopshte dhe shkolla ishte një ndër udhëzimet e ministrisë për të penguar përhapjen e koronavirusit. Por,...

Spiropali: Skënderbeu ynë është i paharruar, dhe i pavdekshëm

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka përkujtuar 553 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Përmes...

EKSKLUZIVE/ Rrëfimi pa censurë i Mensur Shtyllës, ja si vidhja oksigjenin nga spitali, e bëra vetëm për humanizëm ndaj kavajasve

Gazeta “Fjala” zbulon skemën e plotë të vjedhjes së bombolave të oksigjenimit nga ambientet e spitalit, ku Shtylla kishte zhdukur nga depot e spitalit,...

Qeni antidrogë hero/ Zbulon sasinë marramendëse të kokainës

Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 ton kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot ministri i Brendshëm i vendit,...

Lajme të tjera

Web TV