Kaos në aeroportin e Shangait, 18 mijë njerëz futen në karantinë -VIDEO

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mijëra njerëz të izoluar brenda aeroportit të Shangait dhe të ngjeshur si sardele.

Gjithçka erdhi pasi në aeroport u bë një fushatë testimesh. Aty u zbuluan 2 persona të infektuar me Covid-19.

Kaq ishte e mjaftueshme që 17119 persona të futen në karantinë dhe ti nënshtrohen tamponit.

Situata ka precipituar në pakënaqësi njerëzish, më së shumti udhëtarët. Ata kërkonin të vazhdonin në destinacionet e tyre.

Kina kishte vënën nën kontroll pandeminë, por rastet e reja dhe stina e dimrit kanë rikthyer frikën e shtimit të rasteve.

Deri tani, Kina ka regjistruar 86442 të infektuar në total, nga të cilët kanë humbur jetën 4634 persona, që nga zbulimi i virusit në qytetin e Wuhan-it.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Fation Kuqari, rrëfehet për herë të parë: Ja pse u largova nga Përputhen

Një nga konkurentët më interesant të ‘Përputhen’ Fation Kuqari, ka qenë së fundmi i ftuar në ‘Glamour Zone’ në...

Pse që të gjithë jemi nga pak teoricienë konspiracionesh

Nga Steven Novella Unë e kam thënë shpesh, se ne të gjithë kemi nga një teoricien të vogël konspiracioni brenda vetes. Me këtë dua të...

Dërgohen doza të Pfizer edhe në Korçë, nis vaksinimi për 150 mjekë dhe infermierë

Do të nisë sot procesi i vaksinimit të bluzave të bardha edhe në qytetin e Korçës. Fillimisht është parashikuar të vaksinohen mjekët dhe infermierët...

Prezencë e mjegullës në rrugë, ARRSH thirrje shoferëve: Tregohuni të kujdesshëm 

Autoriteti Rrugor Shqiptar u bën thirrje shoferëve të tregohen të kujdesshëm, pasi ka prezencë të mnegullës në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok. ARRSH u bën thirrje drejtuesve...

Intervistë Besnik Jakaj/ LSI ka identitetin e saj, dalëm me listë më vete për maksimalizimin e votave

Nga Aurela Xhika Për përfaqësuesin i LSI-së, Besnik Jakaj, gjendja pandemike në vend është përkeqësuar edhe si pasojë e politikave qeveritare, ku sipas tij, më...

Lajme të tjera

Web TV