Balla: Meta ditën kthen ligjin për Policinë, natën takohet me ish-shefa “të kanabizuar”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla reagon pas dekretit të Presidentit Ilir Meta që kthen për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për Policinë e Shtetit.

Sipas numrit të dy të PS, kreu i shtetit kthen ditën ligjin për Policinë, ndërsa natën takohet me ish shefa policie që i quantre të kanabizuar.

Gjithashtu ai nuk ka harruar të përmendë edhe pjesëmarrjen e Metën në ditëlindjen e aktorit të humorit Bes Kallaku duke theksuar se Presidenti ditën dhe natën shkel ligjin për festa kolektive, duke treguar seriozitetin ndaj shqiptarëve kur flet për Kushtetutë.

Presidenti i Republikës kthen ditën ligjin për Policinë e Shtetit, ndërsa Ilir Meta takohet natën me ish-shefa policie që i quante të kanabizuar! Ndërsa mes ditës dhe natës, shkel ligjin për festa kolektive, duke u treguar shqiptarëve se sa serioz është kur flet për Kushtetutë e për ligj”, shkruan Balla.

Më herët Presidenti Ilir Meta ka rikthyer për shqyrtim në Kuvend ligjin “Për Policinë e Shtetit”. Sipas kreut të shtetit, ky ligj krijon hapësira për të gjurmuar dhe mbikëqyrur çdokënd përgjatë procesit zgjedhor.

Policia e Shtetit mund të keqpërdoret për të survejuar kundërshtarët politikë të forcës qeverisëse dhe intimiduar qytetarët apo mbështetësit e tyre”, thuhet në arsyetimet e Presidentit./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Presidenti Meta dekreton aktet normative për vaksinën antiCovid

Presidenti i Republikës, Ilir Meta miraton aktet normative për marrëveshjen e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer, për marrjen e...

Veliaj dhe ambasadori i Izraelit, homazhe në Memorialin e Holokaustit: Koha të reflektojmë

Në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të viktimave të Holokaustit, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri thirrje për reflektim dhe për të lënë...

Policja shqiptare provokon me foton +18/ Në mes të borës gjysmë e zhveshur

Policja kosovare, Linda Aliu njihet për fotot e saj provokuese në rrjetet sociale. Pavarësisht motit të ftohtë, ajo ka publikuar disa foto seksi nga Brezovica. Ajo...

Arjola Demiri zbulon vendin më të çuditshëm ku ka bërë seks: Kam nevojë për më shumë…

Aktorja e humorit, Arjola Demiri gjithmonë është treguar e hapur për sa i përket jetës së saj personale. Dhe së fundmi ka zbuluar detaje të...

“Do ta vras mo pse qan!”/ Nëna dhunon barbarisht 3-vjeçaren në Durrës (Video)

Një ngjarje tronditëse është publikuar nga emisioni “Stop”, ku një grua me inicialet H. A ka ushtruar dhunë makabre ndaj vajzës së saj 3...

Lajme të tjera

Web TV