Greqi/ Fati i keq për shqiptarin, theu karantinën, u kap me drogë, në fund doli me Covid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë i ka ndodhur një të riu shqiptarë në Greqi.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije është ndaluar nga policia, pasi po lëvizte jashtë orarit të vendosur nga qeveria helene, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Pasi u ndalua, gjatë kontrollit të riut i është gjetur lëndë narkotike me vete.

Pas një kontrolli në shtëpinë e tij, ai u gjet se jetonte ilegalisht në vend dhe u mor në paraburgim për të filluar procesin e dëbimit.

Mirëpo sikur të mos të mjaftonin të gjitha këto shqiptari në paraburgim kishte ethe dhe temperaturë, pasi i është nënshtruar tamponit për Covid-19 ai ka rezultuar pozitiv.

Kjo ka alarmuar policinë e Roos të cilët kishin pasur kontakt me të riun. Shqiptari është dërguar në spital, më pas do të niset për në Shqipëri./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Oriola Marashi i ‘vë flakën’ rrjetit/ Tërbon ndjekësit me fotot nga pishina

Oriola solli pak ditë më parë disa pamje, duke u relaksuar në pishinë. Së fundi, ajo ka qenë e angazhuar...

Spitali i Fierit/ Banorët e truallit dhe “Ligjet” japin OK, gati të nisë ndërtimi

Komisioni i Ligjeve ka votuar këtë të hënë aktin normativ për shpronësimet, duke i hapur zyrtarisht rrugën ndërtimit të Spitalit të Fierit Në mbledhjen online...

Gjendet pa shenja jete në përrua një person në Devoll, Policia: Dyshohet të jetë emigrant i paligjshëm

  Një person është gjetur pa shenja jete nga banoërt e zonës në fshatin Grapsh të Devollit. Policia njofton se nuk janë konstatuar shenja dhune në...

E pabesueshme , 85 vjeçarja u deklarua e vdekur nga COVID-19, kthehet 10 ditë më vonë

Një grua 85-vjeçare spanjolle e cila besohej se kishte vdekur nga koronavirusi befasoi të afërmit e saj duke u kthyer në shtëpinë e saj...

Përzierja e dozave të vaksinës anticovid? Ekspertët e shëndetësisë japin përgjigjen

Zyrtarët shëndetësorë thonë se të dyja dozat duhet të jenë të një vaksine. Vaksinat kundër sëmundjes COVID-19, që shkakton koronavirusi, të cilat janë duke...

Lajme të tjera

Web TV