I shënoi Juves dhe festoi si Ronaldo/ Uzuni ‘pushton’ rrjetet sociale dhe mediat e huaja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Myrto Uzuni shënoi në minutën e 19’ të sfidës Juventus – Ferencvaros, duke festuar si CR7 para syve të këtij të fundit.

Talenti i Shqipërisë arriti t’i realizonte gol “Zonjës së Vjetër” në kuadër të Ligës së Kampionëve, pas një asisti nga Nguen.

Deri te ky moment i madh për të, Uzuni nuk e kishte aspak të lehtë karrierën, sidomos kur luante te Tomori i Beratit.

Në skuadrën shqiptare, kushtet ishin tejet të vështira, sa që lojtarët luanin edhe në baltë te grupmoshat U19. Por, i gjithë mundi i madh, për Uzunin ka filluar të shpërblehet nga dita në ditë, pasi jo vetëm që luan tani me Kombëtaren, por po arrin edhe t’i shënojë gol edhe një skuadre të madhe si Juventusi.

Mesfushori shqiptar më pas pushtoi rrjetet sociale dhe mediat botërore  me golin e tij, shkaku ishte festa e ngjashme me atë të Cristiano Ronaldos, që është padyshim njëri ndër lojtarët më të mirë në historinë e futbollit. Në fund të ndeshjes CR7 i dhuroi fanellën duke e përgëzuar talentin shqiptar.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Surprizat e motit, pas ngricave vendi do të përfshihet nga…

Moti i acartë që ka mbërthyer vendin tonë prej ditësh do të vijojë dhe këtë fillim jave, ku temperaturat...

Aksident në Tiranë, tre të lënduar, mes tyre edhe të mitur

Pasditen e sotme dy automjete janë përplasur në kryeqytet . Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40, në rrugën “Llambi Bonata”, ndërsa për pasojë mësohet...

“Nuk dua të jem më pjesë e intrigave dhe lotëve të krokodilit”, Fationi largohet nga Për’Puthen

Një situatë jo e zakontë ka ndodhur në puntatën e kësaj të hëne në emisionin ‘Për’Puthen’, ku Fatjoni dhe Erisi janë përfshirë në një...

Rama emëron Anastas Angjelin në krye të komisionit të Ekonomisë dhe Financave

Në prag të zgjedhjeve të 25 prillit Kryeministri Edi Rama, rivendos ekuilibrat në Partinë Socialiste, mes socialistëve të vjetër dhe prurjeve të reja që...

Habit 21-vjeçarja: Covid-19 më shpëtoi jetën

Një 21-vjeçare shprehet se i është mirënjohëse pandemisë së Covid-19 pasi sipas saj koronavirusi e ndihmoi që ajo të hiqte dorë nga alkoli dhe...

Lajme të tjera

Web TV