Vendosja e maskës shkakton avull te syzet? Metoda e thjeshtë si të shpëtoni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mjetet mbrojtëse anti-Covid, përveç se janë të rëndësishme për shëndetin e njeriut, kanë krijuar jo pak probleme në mbajtjen e tyre.

Në fakt, ajo që duket e bezdisshme tek shumë persona, është mbajtja e maskës dhe e syzeve njëkohësisht, gjë që shkakton avull në pamje.

Por ky problem, e ka një zgjidhje dhe është neurokirurgu amerikan, Daniel Heiferman, ai i cili ka ndarë një këshillë me ndjekësit në Twitter.

Ai ka shpërndarë një metodë mjaft të thjeshtë dhe efektive, ku ju mund të vendosni një ngjitës në pjesën e hundës.

Në këtë mënyrë maska ​​kirurgjikale ngjitet në mënyrë të përsosur dhe për këtë arsye ajri nuk del saktësisht nën syze.

Rezultati: nuk ka më lente me avull. “Përhapni mesazhin, mund të shpëtojë jetë”,- thotë mjeku në postimin e tij./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Ndeshje e luftuar në “San Mames”, mbyllet në barazim pa gola sfida Bilbao-Barcelona

Barazim pa gola në takimin Athletic Bilbao-Barcelona. Sfida e luajur në “San Mames” prodhoi dëmtime dhe fare pak raste...

VIDEO/ Napoli mposht Juventusin dhe merr fitoren e dytë radhazi në Serie A

Fitore dramatike e Napolit përballë Juventusit. Kampionët në fuqi të Italisë triumfuan 2-1 në “Diego Maradona”. Kvicha Kvaratskhelia dhe Giacomo Raspadori shënuan golat e...

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

Lajme të tjera

Web TV