Ahmetaj në Abu Dabi, firmosen marrëveshjet: 2000 shtëpi do të ndërtohen në Spitallë dhe Durrës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka zhvilluar sot një vizitë të rëndësishme në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, në Abu Dabi, ku ka firmosur dhe marrëveshjen e financimit dhe ndërtimit të 2000 apartamenteve të reja në Durrës.

Ahmetaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka postuar momentin e nënshkrimit të kësaj marreveshje dhe shkruan se 2000 banesa të reja, më të forta, më të sigurta, do të ndërtohen nga e para për të rilindur Spitallën dhe Durrësin.

“#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤️ RINDËRTOJMË 🤝 BASHKË 🇦🇪🇦🇱

📍Abu Dhabi – 2000 banesa të reja, më të forta, më të sigurta, më të bukura do të ndërtohen nga e para për të rilindur Spitallën dhe Durrësin 🏠🏡🏘!

👉 Sot 1 vit nga tërmeti i 26 Nëntorit, nuk mund të ndaja me ju një lajm më të mirë se nënshkrimi i marrëveshjes me Fondin e Abu Dhabit për Zhvillim, finalizimi i një procesi intensiv diskutimesh, studimi, planifikimi e projektimi me miqtë e partnerët tanë emiratas, një projekt fantastik me vlerë 75 milionë dollarë që angazhon jo vetëm njohuritë dhe eksperiencën e vyer inxhinierike, por edhe një koncept modern të jetës në komunitet, në qendrat e reja urbane, ekonomike e sociale që do të kthehen në modelin e ardhshëm të rilindjes urbane në të gjithë vendin,” shkruan Ahmetaj./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Biden nuk e largon drejtorin e FBI-së që u emërua nga Trump

Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Joe Biden i ka kërkuar Christopher Wrayt të mbetet në pozitën e drejtorit...

Rita Ora përfundon në librat shkollorë të Spanjës

Së fundmi po bën xhiron e rrjetit lajmi se Rita Ora duket ka përfunduar në librat shkollorë në Spanjë. Një person ka zbuluar përmes një...

“M’fal emocion që s’e kam ditur që ekziston” Ledri Vula i dedikon vargjet e ëmbla së bijës

  Sara Hoxha dhe Ledri Vula u bënë prindër për herë të parë në fillim të dhjetorit. Që nga ai moment, dyshja nuk është kursyer...

Moderatorja shqiptare e thotë troç, ja sa energji harxhohet gjatë seksit

Moderatorja e njohur, Elona Duro ka zbuluar se sa kalori harxhon njeriu nga marrëdhënia seksuale. E ftuar në 'Ftesë në 5', Elona Duro, Raina Kovaçi...

U infektua për herë të dytë nga COVID-19, ndërron jetë pacienti

Autoritetet gjermane janë vënë në alarm nga mutacioni i ri i virusit që po përhapet me shpejtësi dhe po infekton mijëra njerëz çdo ditë. Një...

Lajme të tjera

Web TV