Avokati i Maradonës në sulm: Mjekët erdhën me vonesë, do kërkoj fajtorët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme për shkak të një arresti kardiak, ndërsa kurohej në shtëpi nga një operacion i kryer në tru dy javë më parë prej një hemorragjie. Vdekja e një prej lojtarëve më të mirë në histori ka hedhur dyshime mbi rrethanat e saj.

Sipas raportimeve Maradona kishte ndërruar jetë përpara se ndihma e parë të mbërrinte në shtëpinë e tij në Tigres, Buenos Aires.

Është avokati i tij, Matias Morla, i cili akuzon mjekët për vonesë pas alarmit të bërë nga infermierja e tij personale. Në postimin e publikuar në Twitter, Morla deklaron se ambulanca erdhi për 30 minuta, diçka e paimagjinueshme për vendin ku ndodhej shtëpia.

“Sot është një ditë trishtimi dhe reflektimi të thellë. Ndiej në zemrën time largimin e mikut tim, të cilin e kam nderuar me besnikërinë dhe mbështetjen time deri në ditët e fundit të tij.

Sa i përket raportit të Prokurorisë Publike të San Isidro, është e pashpjegueshme që për 12 orë shoku im nuk kishte ndonjë vëmendje apo kontroll nga personeli shëndetësor i dedikuar për këtë qëllim.

Ambulancës iu desh mbi gjysmë ore për të mbërritur, një idiotësi kriminale. Ky fakt nuk duhet të neglizhohet dhe unë do të kërkoj që pasojat të hetohen deri në fund. Ndërsa Diego më ka thënë: ‘Ti je ushtari im, vepro pa mëshirë’.

Për të përshkruar Diegon si njeri në këtë moment të shkretimit dhe dhimbjes së thellë mund të them: Ai ishte një djalë i mirë, ai ishte futbollisti më i mirë në histori dhe ishte një person i ndershëm. Pusho në paqe vëlla”, shkruan Morla në rrjetet sociale.

Të fundit

“PD-së i kanë rënë kolonat e shtëpisë” Topalli flet për “përçarjen e së djathtës”

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim” thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk...

“Ti je dashuria ime” Vajza e vogël i dhuron lule Ramës

Teksa ka inspektuar pasditen e sotme në Qendrën Shëndetësore në Rrogozhinë, Kryeministri Rama ka gjetur 'fansen' e tij më të vogël.  Një vajzë i...

Murati lë pa fjalë Sindin: Po veshe të shkurtra, koka në Stamboll

Një nga djemtë që i është bashkuar së fundmi spektaklit ‘Përputhen’ është Murati. Ai menjëherë ka fituar simpatinë me qetësinë e tij, por habiti...

E pazakontë në Vlorë/ Bujar Leskaj i Pd-së shpërndan librin e Biden , jep autografe pa qënë ai autori

  Bujar Leskaj në Vlorë duke shpërndarë librin e Joe Biden Ditën e sotme është zyrtarizuar Joe Bide, si presidenti i 46-të i SHBA. Në të njejtën...

“Ça kujtoni ju?!”, aktori Xhevair Zeneli: Në SHBA kam punuar në ndërtim, roje…

Aktori i humorit Xhevahir Zeneli, ka thënë se kur ka jetuar në Amerikë, ka punuar si roje nate. Ai ka rrëfyer dhe disa detaje...

Lajme të tjera

Web TV