Tërmeti dhe Covid/ Balla: Basha nuk ka kufij moral, bën politikë me vdekjen

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, nga foltorja e Kuvendit, ka sulmuar opozitën dhe kreun e PD-së, Lulzim Bashën, në lidhje me kritikat dhe akuzat për rindërtimin pas tërmetit dhe menaxhimin e epidemisë së COVID.

Balla tha se qeveria, veç dy tragjedive, është përballur edhe me “panikun e frikën të shkaktuar nga opozita”. Ai akuzoi Bashën se “po bën politikë me vdekjen dhe se “nuk ka kufij moral”.

Ndër të tjera Balla thotë se ato ditë do të mbahen mend gjatë në kujtesën e shqiptarëve. Ndërsa nuk la pa ironizuar edhe opozitën, që sipas tij tenton panikun.

Do ti mbajmë mend gjatë ato ditë, si rrallë herë ato ditë kur shqiptarët u bënë. Ishte një moment i veçantë solidariteti edhe pse ndonjë hienë në krahun tjetër të politikes nuk e zgjati solidaritetin.

Shumë shpejt u përballëm edhe me kunjën e paskrupullt të hienave që tentuan të ngjallin mosbesim, tentuan të flasim për zi dhe për humbje shprese dhe që kulmoi në një shpërthim si ky i ditëve të fundit.

Politikanë të pashpresë, ushtarë të dëshpëruar të së keqes, njerëz të trembur deri në palcë nga efektet që sapo kanë filluar të reformës në drejtësi. Të gatshëm për të përdorur një fatkeqësi natyrore apo virusin për të nxitur ankth dhe panik dhe rrëmujë.

Përveç luftës me armikun e padukshëm po zhvillohet një betejë me panikun që po tenton të përhape Kasandra e opozitës rrugore. Basha i vetmi që u zgjua pas tërmetit me dy vila, sa herë gjendet në çadrat pas tërmetit flet me lot krokodili se gjoja qeveria i ka lënë në harresë, ndërsa me pandeminë kasandrat kanë shkuar në makabritet duke folur për numra në morgje apo duke abuzuar në TV.

Basha nuk ka as trup as moral qoftë në mënyrën e trajtimit të tërmetit apo solidarizimit që duhet të kemi në këtë pandemi. Të bësh politikë sot me vdekjen është një turp që Lulit nuk do ti harrohet kurrë”, tha Balla./Bl.Ba/Fjala.al

Lexo edhe :  U bë viral në rrjet, reagon për herë të parë mësuesi që dërgoi dru në shkollë

Të fundit

Biden nuk e largon drejtorin e FBI-së që u emërua nga Trump

Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Joe Biden i ka kërkuar Christopher Wrayt të mbetet në pozitën e drejtorit...

Rita Ora përfundon në librat shkollorë të Spanjës

Së fundmi po bën xhiron e rrjetit lajmi se Rita Ora duket ka përfunduar në librat shkollorë në Spanjë. Një person ka zbuluar përmes një...

“M’fal emocion që s’e kam ditur që ekziston” Ledri Vula i dedikon vargjet e ëmbla së bijës

  Sara Hoxha dhe Ledri Vula u bënë prindër për herë të parë në fillim të dhjetorit. Që nga ai moment, dyshja nuk është kursyer...

Moderatorja shqiptare e thotë troç, ja sa energji harxhohet gjatë seksit

Moderatorja e njohur, Elona Duro ka zbuluar se sa kalori harxhon njeriu nga marrëdhënia seksuale. E ftuar në 'Ftesë në 5', Elona Duro, Raina Kovaçi...

U infektua për herë të dytë nga COVID-19, ndërron jetë pacienti

Autoritetet gjermane janë vënë në alarm nga mutacioni i ri i virusit që po përhapet me shpejtësi dhe po infekton mijëra njerëz çdo ditë. Një...

Lajme të tjera

Web TV