Këto janë gjëegjëzat për fëmijë, por që as të rriturit nuk i zgjidhin dot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

​Këto gjëegjëza janë krijuar për fëmijë , por të rriturit duket sikur nuk arrijnë dot t’i zgjidhin.

I gjeni dot përgjigjet e sakta? Përgjigjet i keni në fund.

1. Jam e lehtë si pendë, por as njeriu më i fuqishëm nuk mund të më mbajë më gjatë se 5 minuta.

2. Zotëri Ramadani ka dy fëmijë. Nëse më i madhi është djalë, sa janë gjasat që edhe fëmija tjetër të jetë djalë?

3. Nëna e Stejsit ka pasur katër fëmijë. I parë është quajtur Prill, i dyti Maj, i treti Qershor. Si quhet fëmija i katërt?

4. Çfarë zmadhohet, por asnjëherë nuk zvogëlohet?

5. E hidhni pjesën e jashtme, dhe e përgatitin brendinë. Pastaj e hani pjesën e jashtme dhe e hidhni brendinë. Çfarë keni ngrënë?

6. Çfarë udhëton nëpër botë, por mbetet në një vend?

7. Jam e lartë kur jam e re dhe e shkurtër kur jam e vjetër. Kush jam unë?

8. Një vozitës autobusi ka kaluar shenjën Stop pa u ndalur, ka kthyer majtas aty ku ka qenë e ndaluar kthesa majtas dhe ka kaluar në kahjen e gabuar në një rrugë njëkahëshe. Ai nuk ka thyer asnjë rregull. Pse?

9. Çfarë u përket juve, por të tjerët e përdorin më tepër se ju?

Nëse nuk i keni gjetur, përgjigjet mund ti shihni më poshtë

Përgjigje:

1. Fryma

2. 50%

3. Stejsi

4. Mosha

5. Misri

6. Pulla postale

7. Qiriu

8. Ai ka ecur

9. Numri i telefonit.

Të fundit

Skandal te ‘Infektivi’/ Djali i pacientit të ndjerë: Babait i vodhën lekët dhe kartat e bankës

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje...

Ndihen dy shpërthime të fuqishme në Shëngjin, qytetarët të alarmuar

Dy shpërthime të fuqishme janë dëgjuar nga banorët e qytetit të Lezhës pasditen e sotme. Menjëherë pas shpërthimeve të njëpasnjëshme të cilat janë dëgjuar në...

“Nëse të kruhet hunda, prek prapanicën”, Dua i tregon gjithë botës zakonet shqiptare (VIDEO)

Dua Lipa e ftuar në një intervistë në emisionin "Jimmy Kimmel Live", ka treguar se familja e saj është tipike shqiptare dhe supersticioze. “Fakti që...

“Tregoji miletit se të ndërrosh burrë duhet b….” Rudina Dembacaj i kthen përgjigjen e papritur ndjekëses

Aktorja e njohur Rudina Dembacaj është shumë aktive në rrjetet sociale ku ndan momente të ndryshme nga rutina e saj. Së fundmi Rudina ka postuar...

Ja si ndodhi aksidenti me vdekje tek kryqëzimi i Mamurrasit

Identifikohet viktima e aksidentit të ndodhur mbrëmjen e sotme në orën 19:20, tek kryqëzimi i Mamurrasit. Bëhet fjalë për një banor të zonës, shtetasi...

Lajme të tjera

Web TV