Humbja poshtëruese me Spanjën, federate gjermane vendos të mbajë Low

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Joachim Low do të vazhdojë të jetë trajner i komnbëtares së Gjermanisë edhe pas humbjes turpëruese që ‘panzerat’ pësuan kundër Spanjës me rezultatin 6-0.

Sot pritej të kishte një vendim ndryshe, por mbledhja e federatës gjermane të futbollit ka lënë në fuqi Joachim Low, i cili drejton që prej vitit 2006.

Low do të jetë me ‘panzerat’ të paktën deri pas Europianit 2021, ndërsa më pas do të merret një vendim.

Me Gjermaninë Low ka prej vitit 2004, ndërsa fillimisht ishte si asistent, ndërsa prej 14 vitesh qëndron si trajner i parë. Ai e udhëhoqi Gjermanisë drejt Botërorit të 2010./Re.D/Fjala.al

Të fundit

Tragjike në Tiranë/ Makina përplas për vdekje 10-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të diele në Tiranë, ku një vajzë 10 vjeçare ka...

“Stop përbaltjes”/ Mjeku Tritan Kalo zbulon fajtorin për dobësitë në sistemin shëndetësor

Mjeku Tritan Kalo njihet si një nga kritikët e mëdhenj dhe ka bërë mjaft polemika me ata persona që në këtë periudhë pandemie po...

Kryeministri Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Gaboi, nxorri nga konteksti atë që thashë

Shqetësimit të ambasadës franceze në Tiranë, kryeministri Edi Rama i përgjigjet nëpërmjet një mesazhi me qytetarë në rrjetet sociale, dukle theksuar se nuk ka...

“Zemër e shpirt”/ Anita Haradinaj zbulon si e përkëdhel Ramushi: Më gjuan nga të pasmet

Spikerja e njohur e lajmeve në  Anita Muçaj–Haradinaj, ka qenë njëra ndër të ftuarat në emisionin e radhës të “Shiko kush luan”. Në një prej...

Përkujtohet në Lezhë 553-vjetori i Skënderbeut/ Pjerin Ndreu: Figura që na bën bashkë

Është përkujtuar mëngjesin e sotëm në Lezhë 553-vjetori i vdekjes së Gjergj Kastrioti Skënderbeut. Nën masa anti-Covid, autoritetet lokale bënë homazhe dhe vendosen kurora...

Lajme të tjera

Web TV