Tritol dhe granata, kuksiani kapet “mat” në Durrës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Durrësit ka sekuestruar një sasi të madhe lëndësh plasëse gjatë operacionit “Mbikalimi” gjatë ditës së djeshme.

Pasi e kishte vënë në ndjekje, policia ndaloi një vendin e quajtur “Mbikalimi i hekurit” një 47-vjeçar duke kryer ndaj tij fillimisht një kontroll.

Gjatë kontrollit, 47-vjeçarit iu kapën 3.5 kallëpe tritol, si edhe 20 granata ofensive dhe ndezëzat e tyre. Pasi sekuestruan këtë pjesë, policia kreu kontrolle edhe në shtëpinë nga ku ai kishte origjinën, në Kukës duke sekuestruar edhe pjesën tjetër të lëndës plasëse.

Në bashkëpunim me Prokurorinë, Strukturat hetimore të DVP Durrës, po vijojnë punën për zbardhjen e plotë të kësaj veprimtarie kriminale, kapjen dhe arrestimin e personave të tjerë, të përfshirë në këtë veprimtari.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“A kanë ardhur variantet e reja të virusit në Shqipëri?”/ Flet mjeku i njohur: Humbja e të rinjve…

Mjeku i njohur, Erion Dasho, ishte ditën e sotme në një lidhje “Skype” me emisionin “Shqipëria Live”, për të...

Çfarë ndodh nëse vaksinohet një person që ka kaluar Covid? Mjeku Alimehmeti publikon rezultatet

Çfarë ndodh nëse vaksinohet dikush që e ka kaluar infeksionin natyror nga COVID-19? Kjo është pyetja që bëjnë të gjithë personat që kanë kaluar...

8 gjëra që nuk duhet t’ia thoni kurrë partnerit tuaj

Të gjithë e dimë që gratë vdesin të flasin pafund. Por mos harroni se fjala është një armë e fuqishme që mund të motivojë...

Zhduket një grua në rrugën “Dëshmorët e Kombit”, nusja raporton në polici rastin

Një femër kosovare ka informuar se vjehrra e saj me probleme psikike është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Sipas raportit të Policisë...

Kur jeta mund të kthehet sërish në normalitet

Nga Joe Pinsker- The Atlantic Fundi i pandemisë së koronavirusit është në horizont më në fund, por afati kohor për të mbërritur atje ndihet sikur...

Lajme të tjera

Web TV