Anglia jep lajmin e mirë: Vaksina mbërrin për disa orë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vaksina do të mbërrijë në Mbretërinë e Bashkuar për disa orë.

Kjo ka qënë deklarata e zv-shefit të përgjithshëm mjeksor, Jonathan Van-Tam.

Ne presim që të marrim vaksinën Pfizer shumë shpejt në Britani dhe dua të them brenda disa orësh, jo ditësh”, deklaroi ai.

Në një intervistë për BBC ai ka deklaruar se Anglisë nuk do ti duhet të presë disa ditë për marrjen e vaksinës por është vetëm çështje orësh, rreth 800 mijë doza të vaksinës Pfizer do të jenë në dispozicion të 400 mijë qytetarëve javën e ardhshme./Re.D/Fjala.al


Të fundit

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të...

“Një për të gjithë e të gjithë për një”/ Nga fjalët e ngrohta të nënës së tij, Anetës dhe të Lindës, tek kujtimet e...

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të veçantë të jetës dhe karrierës së tij politike. Gjatë videos me fjalët...

Deklarata e Xhelal Mziut/ Reagon ashpër Mero Baze: Urdhri është ‘vrisni këdo që dyshoni’

Analisti dhe gazetari Mero Baze ka reaguar ashpër pas publikimit të një videoje, ku drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Qarkun Dibër, Xhelal Mziu...

Shokon Xhelal Mziu: Kemi ngritur grupet tona dhe çdo person i dyshimtë do ta pësojë njëlloj si ai i Elbasanit

Një ngjarje e rëndë tronditi Elbasanin dy ditë më parë (21 prill 2021) ku mbeti i vrarë me armë zjarri Pjerin Xhuvani. Xhuvani u...

Gjesti i turpshëm para grave dhe vajzave, ja si justifikohet Lulzim Basha

Bëri 'xhiron' dje në rrjetet sociale një video e kreut të PD-së, Lulzim Bashës, teksa bënte një gjest aspak të hijshëm, në sy të qindra grave...

Lajme të tjera

Web TV