Mimi Kodheli: Unë kryeministre? Jam e ….

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria ka 8 gra ministre dhe 6 burra ministra në qeverinë e Edi Ramës. Kjo është qeveria me më shumë gra në përbërje të saj në historinë 108 vjeçare të shtetit shqiptar. Po a mund të ketë Shqipëria një ditë një kryeministre femër?  Dhe kjo femër a mund të jetë Mimi Kodheli, ajo që u bë femra  e parë ministre e Mbrojtjes. Gjatë emisionit HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU Kodheli dha këtë përgjigje:

-Kemi tetë gra ministre, gjashtë burra, dhe kjo është historike. Kur do kemi një kryeministre femër?

-Ajo vjen nga emancipimi shoqëror. Pas qindra vitesh demokraci, Amerika vetëm sot arriti të ketë një presidente grua. Avash, avash do vijë dita mbase.

-Unë do doja që ju të ishit kryeministrja e parë grua në historinë e Shqipërisë, jo thjesht ministre e Mbrojtjes.

-Unë jam shumë komode me çfarë kam arritur në karrierë dhe jam shumë me fat që e kam bërë këtë karrierë./fjala.al/Ke.Ba 

 

Të fundit

Italia vaksinon 1 milionë banorë, javën e ardhshme nis imunizimi i nën 55 vjeçarëve

Shtatë milionë italianë mund të vaksinohen plotësisht për koronavirusin deri në fund të marsit, nëse furnizimi me vaksina vijon...

Ylli argjentinas Belen Rodriguez në pritje të ëmbël

Prej javësh qarkullojnë informacione se ylli argjentinas Belen Rodriguez është shtatzënë. Por vetëm sot konfirmua më në fund. Edhe pse ajo vet apo partneri ende...

Me Covid-19, pa Covid-19, Kina marshon drejt Lojërat Olimpike Dimërore të 2022-shit

Duhet edhe një vit që të nisin Lojërat Olimpike Dimërore të Kinës. Vështirësitë e krijuara nga pandemia, ekzistojnë ende. Megjithatë punimet për ndërtimin e...

Greqia bëhet shteti i radhës evropian që e ndalon vaksinën e AstraZeneca tek personat mbi 65 vjeç

Greqia bëhet shteti i radhës evropian që limiton përdorimin e vaksinës së AstraZeneca tek një grupmoshë e caktuar njerëzish. Në vendin fqinj, kjo vaksinë nuk...

Sofia Richie shihet duke shkëmbyer puthje me një mashkull në bregdet

Modelja e njohur, Sofia Richie, tashmë është duke i shijuar pushimet luksoze në Miami Beach. 22-vjeçarja është fotografuar nga paparacit, derisa shihej e ulur në...

Lajme të tjera

Web TV