Alarm në Greqi, avionët luftarakë turq pushtojnë Egjeun

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autoritetet greke janë vendosur në alarm nga provokimet e reja të Turqisë. Të enjten 4 avionë luftarakë turq shkelën hapësirën ajrore greke mbi Egje, raportojnë mediat greke.

Konkretisht, dy F-16 dhe dy spiunë CN-235 kryen 29 shkelje (3 nga F-16 dhe 26 të CN-235) mbi Egje.

Prej disa muajsh marrëdhëniet mes dy vendeve janë më të tensionuara se kurrë për shkak të konfliktit detar.

Athina shpreson që BE do të vendosë sanksione ndaj Ankarasë në Samitin e Dhjetorit.

Të fundit

E tmerrshme/ Automjeti ngre në ajër 62-vjeçarin në Kamëz dhe zhduket pa lënë gjurmë, thirrja e djalit të viktimës (Video)

Mbrëmë në orën 8 pa 20 të darkës në bulevardin Donald Trump, të Kamzës ndodhi një aksident automobilistik. 62-vjeçari, Ibra...

Të shtëna me armë zjarri në rrugën “5 Maji”, qëllohet drejt një automjeti (Emri)

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Tiranë. Policia njofton se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të...

‘Ma punuan, më vranë shpirtërisht’/ Halim Kosova zbardh mesazhet me Bashën dhe tregon si e skualifikuan nga Komisioni i Vlerësimit

Doktori i njohur, mjeku gjinekolog Halim Kosova ka bërë një rrëfim jo të zakonshëm sot në “Open”, ku ka treguar për jetën e tij...

Teuta heshtje shtypi para Vllaznisë, mungon Karabeci, por kthehet Kuro

Bregdetarët përballen të mërkurën në Durrës me kryesuesen e renditjes. Të mërkurën luhen të gjitha takimet e javës së 22-të të Kategorisë Superiore, nga...

E trishtë/ Infermieri i njohur ndërron jetë si pasojë e infektimit me covid-19 (Emri+Foto)

Nerim Vaçi nga Mati ka ndërruar jetë ditën e sotme, pasi nuk arriti dot ta fitojë betejën personale me Covid-19. Mësohet se Vaçi është i...

Lajme të tjera

Web TV