“Disa njerëz vijnë që…”/ Adelina fjalë të mëdha për Aurela Gaçen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Njëra nga Kosova dhe tjetra nga Shqipëria, Adelina Ismajli dhe Aurela Gaçe, janë dy nga emrat më në zë të muzikës shqiptare.

Të dyja njihen për shpërthimet në skenë dhe kanë bërë për vete shumë shqiptarë.

Së fundmi, Adelina ka bërë një dedikim me fjalë të mëdha për Aurelën, duke e konsideruar këtë të fundit si një hënë mes yjesh.

“Disa njerëz vijnë që të na e pasurojnë zemrën, të na ndriçojnë shpirtin, të na e bëjnë jetën më të madhe. Ka shumë yje në qiell.

Por është vetëm një hënë. E tillë je ti Aurela jonë. Të dua Aurela Gaçe“, ka shkruar ajo./Bl.Ba/Fjala.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adelina Ismaili (@adelinaofficiel)


Të fundit

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e...

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë...

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat” që sipas tij s’ka parti...

Sfidat e Shqipërisë/ Presidenti Begaj takon Ambasadoren amerikane

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Sipas zyrës së shtypit...

Përroi kanceroz që ndan kapterët e ushtrisë me “civilët e pastërtisë”

Nga Leonard Veizi Edhe për këtë vit sezoni veror u mbyll. Me shi. Por a ishte i suksesshëm ky sezon, përsa i përket turizmit e plazheve? Padyshim,...

Lajme të tjera

Web TV