Kapen 275 kg drogë me stampën “Dragon Ball” në Itali, pranga 3 shqiptarëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia italiane ka sekuestruar ditën e sotme 275 kg drogë prej të cilave 160 kg hashash dhe 115 kg marijuanë.

Sipas raportimeve nga media italiane, në pranga kanë rënë tre shqiptarë ,dy prej të cilëve me banim në Rimini e një tjetër ilegal në shtetin fqinj. Të rinjt, identiteti i të cilëve nuk bëhët i ditur, ishin të moshës 26, 39 dhe 35 vjeç.

Shqiptarët janë arrestuar teksa po bënin shkëmbimi e lëndës narkotike. Ajo që bënë përshtypje është se mbi pakot e marjuanës u gjetë i stampuar imazhi i “Gokut”, personazh i filmave vizatimor. Sipas policisë kjo është një nga mënyrat e komunikimit të koduara mes palëve.

Mendohet se droga ishte e destinuar për tregtarët e mëdhenj dhe kap vlerën e 700 mijë euro. Gjatë momentit të aksionit policor, shoferi i kamionit është arratisur duke u shpëtuar efektivëve të policisë./Re.D/Fjala.al

Të fundit

Sa kohë të duhet për të rënë në dashuri, bazuar në shenjën tënde të horoskopit!

Disa njerëz mund të dashurohen me shikim të parë lehtësisht, ndërsa të tjerëve u duhet shumë më shumë kohë....

Frika juaj më e madhe, sipas shenjës së horoskopit

Ka njerëz të cilët thjesht nuk kanë frikë nga asgjë ashtu siç ka të tjerë që kanë frikëra të vogla, apo disa të tjerë...

E tmerrshme/ Nëna vret 3 fëmijët e saj të mitur dhe më pas veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi, ku një nënë ka vrarë tre fëmijët e saj të mitur dhe më pas veten. Nëna e...

Habit Françeska Jaçe: Tradhtova të dashurin dhe bëra seks në avion

Modelja Françeska Jaçe është vënë të zgjedhë mes publikimit të një fotoje intime në rrjetet sociale, apo që familja t’i zbulonte lidhjen sekrete. Françeska i...

Habit tenisti amerikan… udhëton drejt Australisë, edhe pse pozitiv me “Covid-19”

Tenisti amerikan, numri 50 në botë, është midis më shumë se 1,200 lojtarëve dhe stafeve të tyre ndrejtuese, që kanë mbërritur tashmë në Australi...

Lajme të tjera

Web TV