Avokati i Trump, Rudy Giuliani infektohet me koronavirus

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se avokati i tij personal, Rudy Giuliani ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Këtë lajm presidenti amerikan e dha përmes një postimi në Twitter.

Giuliani, ish-kryetari i Nju Jorkut, së fundmi ka udhëtuar në shumë shtete në përpjekje për t’i ndihmuar Trumpit që të përmbysë rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në disa shtete kyçe.

Presidenti Trump i uroi shërim të shpejtë Guilianit.

Më herët gjatë së dielës, Guiliani pati një paraqitje në Fox News ku foli për proceset gjyqësore që po zhvillon në disa shtete në emër të Trumpit.

Giuliani, 76 vjeç, ende nuk ka folur publikisht lidhur me infektimin e tij me koronavirus./rel


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV