Nisni mëngjesin me këto 7 këshilla që të jeni i suksesshëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në mënyrë që të jesh i suksesshëm duhet ndjekur edhe një regjim i mirë dhe strikt që në orët e para të mëngjesit.

Ekspertët këshillojnë disa rituale që duhet të ndiqen çdo mëngjes

Çfarë duhet të bëni pasi zgjoheni në mëngjes? Më poshtë keni 7 këshilla:

1-Zgjohuni herët

2-Niseni ditën me ushtrime

3-Hani mëngjes të shëndetshëm

4-Nisni të përmbushni së pari projektet që kanë më tepër rëndësi

5-Kryeni marrëdhënie seksuale, ose thjesht flisni me partnerin

6-Shijoni heshtjen e paqtë

7-Bëni planin e së nesërmes që në mbrëmje./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Panik në një plazh/ Droni në det tmerron pushuesit, menduan se fluturoi nga Irani

Zhvillimet e fundit në Lindjen e Mesme shtojnë shqetësimet e të gjithëve. Të prekur nga ngjarjet, disa plazhistë në...

Largoni stresin! 4 përfitimet e meditimit në lëvizje dhe si ta bëni

A ju duket sfidues meditimi? A është e vështirë për ju qëndrimi ulur gjatë meditimit? Atëherë do të ishit mëse të lumtur të dinit...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Lajme të tjera

Web TV