Protestuesit në Bulevard, autobotet i shpërndajnë me ujë!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një numër i madh protestuesish u mblodhën në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” duke protestuar dhe hedhur sende të forta drejt policisë.

Por menjëherë kanë ndërhyrë autobotet të cilat kanë hedhur ujë dhe i kanë shpërndarë protestuesit, që vijojnë të jenë në disa pika të kryeqytetit dhe marshojnë në disa rrugë.

Forcat Speciale bënë një ndërhyrje në të dyja anët e Bulevardit si nga hotel Dajti ashtu dhe nga parku Rinia. Më pas policia u stacionua tek Kryeministria.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Një grua vdiq pas dozës së parë, Austria pezullon vaksinën e AstraZeneca

Agjencia Austriake e Shëndetësisë ka deklaruar sot pezullimin e përkohshëm të vaksinimit me AstaZeneca. Ky vendim është marrë nga autoritetet...

E lagu me benzinë dhe i vuri flakën/ Dalin pamjet tmerruese të sulmit ndaj 54-vjeçares në autobus

Disa imazhe të pubikuara kanë kapur momentin kur një grua është ndezur në një ‘top zjarri’ në një autobuz në periferi të Parisit kur...

Tjetër figurë e njohur ikën nga PS, Edi Rama njofton largimin e Eglantina Gjermenit

Eglantina Gjermeni nuk do të jetë në listën e kandidatëve të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit. Njoftimin e bën kryeministri Ei Rama, i...

Aksident tragjik në Lushnjë-Divjakë, Benz-i përplas motorin, humbin jetën dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Lushnjë, afër Divjakës. Mësohet se një makinë ka përplasur një motor, e për pasojë kanë...

“Lajm i mirë”/ Deputeti socialist fiton betejën me Covid-19 (Emri)

Deputeti socialist, Ulsi Manja ka fituar betejën me koronavirusin Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur fotografi Agim Rama, i cili ka publikuar një foto...

Lajme të tjera

Web TV