Nuk ka Krishtlindje pa Mariah Carey

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këtë herë ajo këndon (dhe vallëzon) me Ariana Grande dhe Jennifer Hudson

Treshja e re lancon versionin e ri të këngës së Krishtlindjes “Oh Santa!” Tre zëra spektakolarë që formojnë një ekip. Për të dhuruar buzëqeshje dhe shpresë këtë Krishtlindje. Mariah Carey u bëri apel kolegeve të saj Ariana Grande dhe Jennifer Hudson dhe së bashku vendosën  të lancojnë një version krejt të ri të “Oh Santa!” kompletuar me video në të cilën kërcejnë dhe këndojnë.

Kënga u përfshi në albumin e vitit 2010 të Carey “Merry Christmas II you”. Në video, Mariah merr mikrofonin në qendër dhe telefonon Jennifer dhe Ariana për ta ndihmuar të këndojë. Me fustane të mrekullueshëm jeshilë, të tria këngëtarët performojnë me radhë rreshtat e këngës, dhe me zë të lartë, përpara se të bashkojnë forcat në refrenin shumë tërheqës “Oh, Oh, Oh / babagjyshi do të vijë dhe do t’jua bëjë të paharrueshme këto Krishtlindje”.

Dhe sikur të mos mjaftonte kjo, kënga përfundon duet mes Arianës dhe Marias në një harmoni të përsosur.

“Krijuam këtë grup vajzash – tha Maria. – U argëtuam të gjitha në realizimin videos”.

Burimi: tgcom24.mediaset.it/fjala.al


Të fundit

“300 euro për person”/ Kapet i riu nga Bangladeshi duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për...

Kryeministri Rama publikon videon: Ja pamjet e terminalit të ri në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga terminali i ri i autobusëve dhe taksive në Korçë. Teksa ka postuar videon në fjalë, kreu i...

A e vranë shqiptarët nënën 20-vjeçare? Mediat britanike artikull plot urrejtje: Njihen për lidhjet me krimin

I veshur me një kostum të zi dhe me vajzën në krahë, 33-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos i ka dhënë lamtumirën e fundit 20-vjeçares me origjinë...

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, legjenda e boksit shqiptar Ahmet Golemi. Golemi i cili ka qenë kampion boksi, është dënuar me 5 vite...

Aluzionet e Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it, të pabaza

Aleanca veriatlantike dhe Kombet e Bashkuara, në këtë kohë nuk do të tërheqin misionet e tyre nga Kosova, vlerësojnë ekspertët e sigurisë dhe ata...

Lajme të tjera

Web TV