Policia e Tiranës: Efektivi i krimeve është dëmtuar në pjesën e syrit nga një kapsollë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Tiranës bën me dije se një tjetër efektiv policie është plagosur te Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë.

Policia deklaron se efektivi i krimeve i komisariatit numër 1 është plagosur në sy nga një kapsollë e hedhur nga turma e protestuesve.

“Rreth orës 19:30, tek Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, si pasojë e gurëve dhe kapsollave të hedhura në drejtim të punonjësve të policisë nga turma e protestuesve është dëmtuar në pjesën e syrit nga një kapsollë një Specialist për Hetimin e Krimit në Komisariatin Nr.1, i cili u transportua menjëherë për ndihmë mjekësore për në spitalin ‘Nënë Tereza’”, deklaron Policia.


Të fundit

Të kërkuar e të dënuar në Shqipëri, kapen në Itali, Londër e Slloveni tre shqiptarët

Tre persona të kërkuar nga autoritetet dhe drejtësia shqiptare janë arrestuar në tre shtete dhe janë ekstraduar në Shqipëri....

Kadilli sfidon Bashën, i bën ftesë për debat publik

Kandidati për Kryetar i Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, nga selia blu i ka bërë thirrje kandidatit për kryetar Lulzim Bashës që të përballen së...

Protestë në sheshin “Skënderbej” kundër abuzimeve seksuale

Teksa në anën tjetër të bulevardit “Dëshmorët e Kombit” në sheshin “Skënderbe” tregohet forca ushtarake e stërvitjes më të madhe në rajon “Defender Europe...

I dehur në timon, lihet në arrest shtëpie këngëtari Aleksandër Gjoka

Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka është lënë sot në masën e sigurisë "arrest shtëpie", pasi u vu në pranga teksa drejtonte automjetin në gjendje...

Tre ministrat e jashtëm të BE në Tiranë: Koha e duhur të nisin negociatat me Shqipërinë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka pritur në një takim në MEPJ homologët e saj, Ministrin e Jashtëm të Austrisë,...

Lajme të tjera

Web TV