Bukuria paracaktohet nga yjet, shenjat më tërheqës sipas horoskopit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dashi

Dashi konsiderohet si shenja më e bukur e horoskopit dhe se fytyra e tyre ka tipare shumë të veçanta. Është lehtë të biesh në dashuri me ta, veçanërisht kur kësaj i shton hijeshinë dhe inteligjencën që ata posedojnë.

Demi

Është e vështirë t’i rezistoni një Demi. Gjithçka që bën një shenjë e Demit duket elegante dhe tepër tërheqëse.

Sensualiteti dhe lakmia dallohen qartë tek fytyrat e demave. Flokët e ashpër e të dendur reflektojnë më shumë sensualitet e harmoni.

Pavarësisht ballit dhe syve të vegjël, është hunda ajo që e bën pamjen disi më harmonike e të këndshme.

Binjakët

Edhe nëse janë duke ecur, notuar apo vetëm duke qëndruar në një kafe, gjithmonë do të vini re një “Binjak”.

Këmbët e tyre të gjata dhe krahët e tyre të bukur do të tërheqin vëmendjen tuaj.

Luani

Luanët drejtohen gjithmonë nga zemra, prandaj janë të bukur si jashtë ashtu edhe brenda. Luanët meshkuj si dhe femrat kanë gjoks shumë të bukur.

Akrepi

Konsiderohen shenja më e bukur e horoskopit. Ju do të dëshironi t’i prekni dhe t’i mbështjellni rreth trupit. Astrologjia pretendon se Akrepi është shenja më e bukur nga të gjitha shenjat.

Shigjetari

Bujaria dhe shija për aventura dallohen edhe në fytyrat e shigjetarëve. Balli i tyre është i madh dhe sytë të mëdhenj, ndërkohë që vetullat i kanë me kënd. Flokët nuk i kanë gjithmonë të rregullt, por kjo nuk ua prish bukurinë

Peshqit

Personat e shenjës së peshqve kane vetulla si të vizatuara dhe sy të mëdhenj. Me pak fjalë ata janë të mrekullueshëm dhe trupi është një plus për bukurinë.

l.m/Fjala.al


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV