Buxheti 2021/ “Ekonomia” rrëzon dekretin e Metës për kthim në Kuvend

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta për kthim në Kuvend të projektligjit për buxhetin e vitit 2021.

Meta së bashku me drejtorin e kabinetit presidencial, Edmond Panariti dhanë një sërë arsyesh se pse buxheti duhej të rishqyrtohej sërish nga Kuvendi.

Në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë të gjithë ishin kundër dekretit të Metës përvecc deputetit opozitar Artur Roshi që votoi pro.

Tashmë dekreti i Metës për buxhetin 2021 do të kalojë dhe tek ligjet dhe më pas në Kuvend./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

I morën jetën në derë të shtëpisë/ Flet babai i 10-vjeçares: Ishte me gjyshen për dore, shoferi e përplasi dhe iku!

Detaje tronditëse dalin në dritë nga vdekja e 10-vjeçares dje në Tiranë, e cila u përplas nga një makinë....

Aurela Hoxha shtatzënë/ Rrëfen edhe mbi partnerin: Është shumë xheloz për çdo person që më afrohet

Aurela Hoxha është në pritje të fëmijës së saj të parë. Modelja e njohur, e cila prej vitesh është zhvendosur për të jetuar në...

Si asnjëherë më parë/ Messit nuk i mbahen nervat, godet kundërshtarin dhe e plas përtokë (Video)

Atletiko Bilbao tronditi Barcelonën duke i rrëmbyer të dielën mbrëma trofeun e super Kupës së Spanjës. Një ndeshje dramatike, e cila shkoi në shtesë. Koha...

Deklarata bombë: Vaksina anti-covid mund t’i kthejë njerëzit në homoseksualë

Jemi në një periudhë kur vaksina kundër covid-19 po kërkohet nga të gjitha vendet e botës. Mirëpo, një rabin ortodoks  ka shokuar me deklaratën e...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Lulzim Basha zgjedh Mark Markun përfaqësues politik për Lezhën

Ish-deputeti dhe pedagogu i njohur Mark Marku është zgjedhur drejtuesi politik i PD-së për Lezhën. Më herët, Basha ka zgjedhur drejtuesit politikë për disa qarqe....

Lajme të tjera

Web TV