Tentojnë të grabisin bankomatin, përleshen me policin dhe e plagosin me armë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një efektiv i policisë në Kosovë, ka mbetur i plagosur me armë zjarri, pas përleshjes me disa grabitës.

Sipas “Exspress” ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në lagjen “Veterniku” në Prishtinë, ku disa persona tentuan të vidhnin bankomatin e një qendre tregtare. Efektivi është përleshur me hajdutët të cilët nuk donin të dorëzoheshin.

Ata qëlluan me armë zjarri drejt policisë dhe një prej tyre mbeti i plagosur. Aktualisht i plagosuri ndodhet në spital dhe po merr ndihmën e nevojshme mjekësore. Mësohet se ai ka marrë një plumb në këmbë.

Aktualisht grupi hetimor ka nisur hetimin. Janë sekuestruar pamjet filmike të kamerave të sigurisë , me anë të të cilave do të zbardhet ngjarja dhe mund të identifikohen autorët e ngjarjes./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Përdhunoi të miturën, arrestohet në Durrës 40-vjeçari

Policia e Durrësit ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Itali për përdhunimin e një të...

“Covibesity”, më shumë ëmbëlsira dhe më pak aktivitet fizik

Fëmijët gjithnjë e më në rrezik nga sëmundja me termin e ri. Në Shtetet e Bashkuara, rritja e indeksit të masës trupore u dyfishua në...

Helena Kadare mesazh të rinjve për vaksinimin: Nuk e kuptoj refuzimin, si mund t’i thuash jetës jo

Shkrimtarja, Helena Kadare vjen me një mesazh ndërgjegjësues për marrjen e vaksinës kundër koronavirusit. Mesazhi është publikuar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Ajo i bën...

SS Principessa Mafalda/ Si u mbytet transoqeaniku italian ku mbetën 314 viktima

Më 25 tetor të vitit 1927, në bregdetin Brazilian, mbytet transoqeaniku luksoz italian SS Principessa Mafalda. Ndërsa ndodhej në brigjet e Brazilit, një bosht...

Kosova po kërcënohet nga e djathta ekstreme e Evropës

Nga Angela MAURO Kosova e Veriut ndodhet në kufi me Serbinë. Aty ka gjetur “strofullën” e saj edhe “zemra e zezë” e Evropës. Aty ka...

Lajme të tjera

Web TV